Reťazcu BILLA sa na prevoz tovarov osvedčujú vratné eko prepravky

Vďaka využívaniu týchto špeciálnych prepraviek sa sieti supermarketov BILLA podarilo v roku 2021 ušetriť viac ako 1100 ton emisií oxidu uhličitého, takmer 21 000 kubíkov vody a viac ako 600 ton pevného odpadu. Tieto prepravky navyše dobre chránia tovar, ktorý je v nich uložený, ich používaním tak predišiel tento reťazec v roku 2021 necelým 107 tonám poškodených výrobkov.

 

prepravky eko billa

 

 

BILLA priespieva k ochrane prírodných zdrojov už od roku 2008 a to aj používaním udržateľných prepraviek od firmy IFCO. Tieto prepravky sú vyrobené z bezpečných materiálov určených na prepravu čerstvých produktov a najmä vratné, čím je zabezpečené ich opakované použitie v dodávateľskom reťazci. Prepravky slúžia na prevoz čerstvých produktov, napríklad mäsa, pečiva či ovocia a zeleniny.


Prepravky od firmy IFCO tvorí 100 % recyklovateľný odolný plast, pričom pri ich výrobe sa spotrebuje oveľa menej vody ako pri výrobe jednorazových kartónových obalov. Keďže ich v rámci dodávateľského reťazca možno použiť až 120-krát každú, nevzniká zbytočný obalový odpad. Ak sa poškodia, opravia sa alebo sa zrecyklujú na nové IFCO prepravky, čím sa zabráni plytvaniu materiálom.


Prepravky IFCO typu Lift Lock, ktoré BILLA aktuálne využíva, získali navyše certifikát Cradle to Cradle Silver za udržateľnosť. Táto norma zaručuje, že vo výrobnom procese nie sú prítomné toxické látky, využívajú sa obnoviteľné zdroje energie a rozumne sa hospodári s vodou.


Zdroj a foto: BILLA

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk