Porada v prírode či možnosť natrhať si vlastné bylinky? Zamestnanci v Tescu majú zaujímavý benefit

Služobný telefón či možnosť pracovať z domu sú už bežné benefity, ktoré ponúkajú mnohí zamestnávatelia. V Tescu prišli s netradičnou novinkou. Zamestnanci si v práci môžu vypestovať záhon s bylinkami, zasadiť jabloň či stráviť poobednú poradu v prírode.

 

tesco komunitna zahrada

 

Za centrálnou kanceláriou Tesca v Bratislave si aj so zapojením síl vlastných kolegov vybudovali obrovskú komunitnú záhradu.


Zrejme každému padne vhod po dlhšom čase strávenom v kancelárii pri počítači alebo v obchode za pokladňou načerpať energiu a nadýchať sa sviežeho vzduchu v príjemnom prostredí, ktoré dýcha prírodou, sviežosťou a pokojom. Zamestnanci Tesca takú možnosť majú.


Kedysi opustené miesto by dnes už málokto spoznal. Niekoľko mesiacov usilovnej práce a desiatky šikovných rúk premenili zarastenú plochu za centrálnou kanceláriou a hypermarketom Tesco na Zlatých pieskoch na oázu pokoja a relaxu. Zamestnanci reťazca sa dnes môžu pochváliť prvou Komunitnou záhradou spoločnosti Tesco v strednej Európe s rozlohou až 19 000 m2.


„Od samotnej idey po realizáciu dnes už plne funkčnej Komunitnej záhrady ubehli takmer dva roky. Zveľadenie tohto priestoru si vyžiadalo úsilie mnohých našich kolegov z centrálnej kancelárie aj predajní, ako aj partnerov, ktorí vyčistili priestor od konárov a komunálneho odpadu, postavili vonkajšie sedenie či posadili rastliny, za čo im patrí vďaka. Teší ma, že dnes ju naši kolegovia môžu využívať na stretnutia, porady, ale aj tímbildingy, opekačky či letné kino počas, ale aj mimo pracovných hodín, “ povedala Katarína Pšenáková, riaditeľka komunikácie Tesca na Slovensku.


Na ploche takmer dvoch hektárov sa nachádzajú vzácne staré, ale aj tradičné odrody ovocných stromov, kvety, bylinky, včelie úle, rozsiahle záhony a podľa odborníkov je v záhrade aj unikátny malý prales. S výsadbou stromčekov pomáhal Bruno Jakubec z organizácie Matica ovocná spolu s projektom SadOVO a Drahoš Stano zároveň kolegom z Tesca ukázal, ako sa zbaviť nežiaduceho hmyzu vďaka ručnej výrobe ucholačníkov.


S výsadbou rôznych rastlín, byliniek či kvetov podala pomocnú ruku a usmernila odborníčka Andrea Miklošová z organizácie Jedloles. Tímy zamestnancov sa starajú o svoje záhony a dnes už môžu zberať aj prvú úrodu napríklad z Limonádového, Šalátoveho baru či Pizza záhonu.


V rámci oddychovej zóny majú zamestnanci Tesca k dispozícii altánky so stolmi a stoličkami, hojdačky, záhradný domček s náradím a ručne vyrobený nábytok z paliet. Kolegovia môže plne využívať štyri grily a ohnisko na grilovanie a opekanie. Deti sa môžu pohrať v pieskovisku a dospelí môžu čas v záhrade využiť aktívne a napríklad si zahrať bedminton či petang.


Zdroj a foto: Tesco


(pp)

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk