IKEA opäť vyrobí z použitých vianočných stromčekov nový nábytok

Na základe úspešného minuloročného projektu recyklácie vianočných stromčekov IKEA aj tento rok v spolupráci s IKEA Industry vyrobí z použitých stromčekov nový nábytok. Časť z neho venuje školám či neziskovým organizáciám pomáhajúcim deťom s fyzickým alebo psychickým postihnutím.


V globálnej stratégii udržateľného rozvoja sa IKEA zaviazala, že do roku 2030 bude používať sto percent materiálov, ktoré pochádzajú z udržateľnejších zdrojov. IKEA sa však zaviazala aj pozitívne ovplyvňovať ľudí a planétu. „Používanie recyklovaného materiálu, nielen že redukuje množstvo odpadu, ktorý by skončil na skládkach a v spaľovniach, ale aj znižuje tlak vyvíjaný na prírodné zdroje. Po minuloročnom pilotnom projekte sme sa rozhodli dať šancu na druhý život stromčekom aj tento rok. Službu sme dokonca rozšírili, a tak nám tento rok môžu priniesť použitý vianočný stromček očistený od všetkých ozdôb aj ľudia, ktorí ho nekúpili priamo u nás v obchodnom dome,“ hovorí Anna Šimončičová, líderka udržateľnosti IKEA Bratislava.


IKEA v spolupráci s IKEA Industry vyrobí z vrátených stromčekov nový nábytok. Zo svojho zodpovedného konania budú mať zákazníci dokonca ešte lepší pocit ako minulý rok. Časť z vyrobených knižníc BILLY bude odovzdaná školám či neziskovým organizáciám pomáhajúcim deťom s fyzickým alebo psychickým postihnutím.


Riaditeľ IKEA Industry v Malackách, Vladimír Matúšek, po minuloročných skúsenostiach hovorí, že štiepka zo stromčekov je dostatočne kvalitná. Závod ju tak po novom roku zaradí do prirodzeného chodu výroby. Na jeden meter kubický drevotrieskovej dosky sa zužitkuje 140 vianočných stromčekov. To znamená, že napríklad na jednu knižnicu BILLY s rozmermi 80x28x202 cm bude potrebné drevo z približne desiatich stromčekov. „Vážime si drevo a chceme ho získavať zodpovedne a udržateľne. Vždy sa snažíme podporiť projekty, pomocou ktorých dôjde k efektívnejšiemu využitiu prírodných zdrojov. Sme zvedaví, koľko ľudí sa pridá k našej iniciatíve tento rok a koľko nábytku sa nám podarí vyrobiť,“ dodáva V. Matúšek. IKEA Industry v závodoch po celej Európe vyrába drevotrieskové dosky, z ktorých vzniká obľúbený nábytok IKEA. Päť takýchto závodov je na Slovensku.


Zdroj: IKEA

Video

Retail Summit 2021 v 100 sekundách

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk