kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

IKEA spustila Garantovaný odkup detského nábytku

IKEA spustila na Slovensku novú službu, ktorá prispieva k rozvoju cirkulárneho modelu podnikania. Služba s názvom Garantovaný odkup použitého detského nábytku je určená pre členov IKEA Family, ktorí už nebudú vybraný kus nábytku potrebovať a rozhodnú sa ho vrátiť späť do IKEA za vopred stanovenú cenu. Služba na Slovensku funguje od októbra 2021.


"Z interných dát vieme, že takmer každý druhý Slovák sa zaujíma o udržateľnosť. Zároveň vnímame, že pandémia koronavírusu ovplyvňuje aj to, ako ľudia peniaze míňajú. Rastie ich záujem o to, aby im nábytok vydržal čo najdlhšie, "vysvetľuje Eva Malá Beluská, manažérka IKEA pre rozvoj podnikania a transformácie.


Napríklad pri odpredaní detského nábytku do jedného roka od jeho zakúpenia dostane zákazník približne 60% pôvodnej ceny. IKEA použitý nábytok za túto cenu opäť predá ďalším zákazníkom.


Spustenie služby je ďalším posunom v oblasti cirkulárnych služieb. IKEA počas roka predstavila vo svojich obchodných domoch v regióne CZHUSK aj špeciálne formáty s názvom Circular hub, v ktorých predáva rozbalený, mierne poškodený či použitý nábytok za výhodnú cenu. Zákazníkom ponúka aj nástroje na opravu, náhradné diely a tipy, ako predĺžiť životnosť nábytku. IKEA tiež ponúka zákazníkom drobné náhradné a montážne diely zadarmo s dopravou až domov.


IKEA do udržateľných riešení, ktoré majú pozitívny vplyv na planétu, investuje v nasledujúcich troch rokoch celkovo 3 milióny €. Vo svojich obchodných domoch napríklad inštaluje fotovoltaické panely alebo smart systémy pre cirkuláciu vzduchu a vykurovanie (HVAC), ktoré šetria energiu a znižujú emisie CO2.


Zdroj: IKEA

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk