kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

Maloobchodníci žiadajú prehodnotiť seniorské hodiny

So zhoršujúcou sa epidemiologickou situáciou prichádzajú opäť aj problémy s uplatňovaním jednotlivých opatrení ÚVZ SR do praxe. Najnovším problémom je definícia vyhradeného času pre seniorov pre všetky prevádzky a služby, fungujúce v režime Základ.


Počas predchádzajúcich vĺn prišlo k zavedeniu vyhradených hodín, počas ktorých mohli byť v obchodoch iba seniori. Novinkou však je, že v zmysle vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR (ÚVZ SR) musia tento vyhradený čas rešpektovať aj nepotravinoví maloobchodníci, resp. všetky prevádzky a služby, ktoré fungujú v režime Základ. „V tomto režime však funguje drvivá väčšina maloobchodníkov a tak sa aj prevádzky a služby musia riadiť platnou vyhláškou a prispôsobiť tak podmienky vstupu do prevádzky. Mnohí to začínajú obchádzať stanovením režimu OTP od 09:00 do 11:00 a následne fungujú v režime Základ, aby sa vyhli prípadnej pokute zo strany kontrolných orgánov,“ uvádza Iniciatíva slovenských maloobchodníkov (ISKM).


„Štát prakticky donútil obchodníkov obchádzať platné nariadenia, resp. prispôsobiť sa aktuálnej situácii, aj keď to nedáva zmysel,“ hovorí Bc. Daniel Krakovský, BA, predseda ISKM Krakovský a dodáva, že by bolo jednoduchšie vyšpecifikovať prevádzky, ktoré majú seniorské hodiny zaviesť a tie, pre ktoré to nie je nutné. Ideálne by bolo toto opatrenie úplne prehodnotiť, pretože na základe informácií aj od organizácií, zastrešujúcich potravinových maloobchodníkov, sa to úplne minulo účinku.


Maloobchodníci žiadajú ÚVZ SR, aby prehodnotil vstup do prevádzky v uvedenom čase a presne zadefinoval, ktorých obchodníkov sa vyhradený čas má týkať, aby túto vyhlášku nemusela obchádzať väčšina obchodníkov rôznymi režimami počas dňa. Narastajúcim počtom okresov v II. stupni ohrozenia sa totiž situácia začína komplikovať pre väčší počet maloobchodníkov.


Zdroj: Iniciatíva slovenských maloobchodníkov

 

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk