Lidl zvyšuje počet nabíjacích staníc pre elektromobily

Elektromobilita je jedným zo spôsobov ako bojovať proti klimatickej zmene. Dôležitým predpokladom pre jej využívanie v čoraz väčšej miere je dostupnosť nabíjacích staníc pre elektromobily. Do konca roka zvýši Lidl počet nabíjacích staníc aspoň trojnásobne a všetky budú využívať zelenú energiu z obnoviteľných zdrojov.

 

lidl small

 


V súčasnosti má Lidl dve nabíjacie stanice v Bratislave (Trenčianska ul. a Ametystová ul.) a po jednej v Novej Dubnici, Liptovskom Hrádku, Tornali a v areáli Logistického centra Sereď. V minulom roku využilo nabíjačky na parkoviskách tohto obchodného reťazca takmer 6000 elektromobilov, celkový objem dodanej elektriny predstavoval 68 000 kWh.


„Elektromobilita je budúcnosť, ktorá nie je vôbec vzdialená. Uvedomujeme si to a preto chceme našim zákazníkom umožniť nabíjanie elektromobilov počas toho ako nakupujú. Rovnako rýchlo a pohodlne ako vybavia svoj nákup si nabijú aj svoj elektromobil. Naraz sa u nás môžu nabíjať dve vozidlá,“ povedal Karol Krasowski, konateľ Lidl Slovenská republika zodpovedný za rezort centrálnych služieb. V roku 2021 pribudnú nabíjacie stanice na parkoviskách dvojciferného počtu Lidl predajní.


V stratégií rozširovania verejnej siete elektronabíjačiek bude diskont pokračovať aj v ďalších rokoch. „V prvom rade sa zameriame na väčšie mestá s cieľom umiestniť nabíjacie stanice pre elektromobily do rôznych regiónov. Ešte v tomto roku tak pribudnú ďalšie nabíjačky napríklad v blízkom okolí Bratislavy, v Košiciach či Zvolene,“ doplnil K. Krasowski.


Diskont sa vo vlastných objektoch – predajniach, logistických centrách i centrále – spolieha na elektrickú energiu z obnoviteľných zdrojov. Obnoviteľný, alebo aj „zelený“ energetický mix je oproti klasickému, resp. „fosílnemu“ výrazne udržateľnejší, keďže pri jeho produkcii klesá objem emisii až o 90%. Zelená energia využívaná Lidlom na Slovensku pochádza z biomasy, vody, vetra, no v najbližších rokoch bude výrazne narastať podiel energie vyrobenej zo slnka. Nedávno Lidl oznámil, že na strechách vybraných predajní bude inštalovať fotovoltické panely. Aktuálne ma takýchto zdrojov osem, do konca roka pribudnú aspoň ďalšie tri. Rozhodnutie používať zelený energetický mix znamená, že Lidl takto ušetrí viac ako 14 000 ton CO2.


Zdroj: Lidl

Video

Pozvánka na Retail Summit 2021

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk