DACHSER rozširuje sieť zberných liniek, ktoré spájajú Slovensko s Nemeckom efektívnejšie ako doteraz

Medzinárodný poskytovateľ logistických služieb DACHSER od 1. júla rozšíril svoju sieť zberných liniek. Úplne nová zberná linka z Lozorna do Dortmundu spojí priemyselné centrum Nemecka priamo so Slovenskom, taktiež pribudne priama zberná linka z DACHSER Martin do nemeckého Hofu.


„Očakávame, že nové spojenia zlepšia kvalitu služieb. To znamená kratší čas prepravy, rýchlejšiu dodávku a celkovo vyššiu efektivitu. Cieľom je poskytnúť našim zákazníkom maximálny komfort služieb a zabezpečiť, aby všetky dodávky boli úplne bezproblémové,“ hovorí Viliam Bokšanský, General Manager DACHSER Lozorno.


Linka z Lozorna do Dortmundu a späť bude premávať denne a bude mať spojenie s krajinami Beneluxu. Tvorí tak chrbticový dopravný uzol z východu na západ a umožňuje ľahšie prepojenie v rámci európskej logistiky. Modernizovaná linka z Martina do Hofu bude premávať taktiež denne a zabezpečí jednoduchšie spojenie rovnako do severozápadnej Európy.


„Zavedením týchto pripojení sa pripravujeme na rast dopytu, ktorý očakávame v treťom a štvrtom štvrťroku tohto roka. Logicky to bude nadväzovať na celosvetové pandemické obmedzenia, ktoré nedávno prinútili spotrebiteľov viac šetriť, ale aj v kontexte bežnej sezónnej funkčnosti. Napriek tomu šťastie praje pripraveným, takže sa usilovne snažíme zabrániť akýmkoľvek obmedzeniam pre zákazníkov, ktoré by mohli vzniknúť v dôsledku zvýšeného objemu prepravovaného tovaru,“ dodáva V. Bokšanský.


V súčasnosti z Lozorna pravidelne každý deň odchádza a prichádza 109 liniek. Do regiónu CEE pravidelne denne prichádza a odchádza 58 zberných liniek. Ďalších 51 liniek zabezpečuje denné prepojenie toku zberných zásielok medzi západnou Európou, Pobaltím alebo Škandináviou.


V minulom roku spoločnosť DACHSER Slovakia prepravila 627 000 zásielok v celkovom objeme 216 600 ton.


Zdroj: DACHSER

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk