Amazon pracuje na rozvoji kamenných predajní

Na verejnosť prenikli prvé správy o novom projekte Amazonu. Ten touto formou zrejme reaguje na to, že ani po akvizícii sa nedarí urobiť z Whole Foods masové miesto nákupu.


Podľa viacerých analýz sa zdá, že v „omnichannel“ prostredí sa darí viac Walmartu. Zavádza totiž mnohé inovácie a má s nimi u zákazníkov úspech.


Amazon prezentuje pilotný typ kamennej predajne potravín s agresívnou cenovou politikou. Prvá z nich má byť otvorená v Los Angeles, pravdepodobne v nehnuteľnosti , ktorú nedávno opustila zbankrotovaná spoločnosť Toys “R” Us. Nasledovať má ďalších 12 lokalít na celom území USA.


Amazon sa ďalej snaží vylepšovať aj svoje služby aj v oblasti internetového obchodu. Pre obzvlášť cenných zákazníkov rozširuje možnosť dodávok priamo do auta pomocou špeciálneho kľúča (Amazon Key). Poverení pracovníci dodávajúci tovar zakúpený v Amazone sa s týmto kľúčom môžu dostať do kufra auta. Zariadenie už funguje u viacerých značiek áut (Chevrolet, Buick, GMC, Cadillac, Volvo a Ford), a to až v 50 mestách USA.


Tomáš Krásny, Blue Events

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk