Ako využívajú klienti Cetelem kreditné karty?

Až 40 % klientov Cetelem svoje kreditné karty v bankomatoch v roku 2018 vôbec nepoužilo.


„Platby prostredníctvom platobných terminálov (POS) tvoria 63 % zo všetkých transakcií, pričom až 86 % platieb cez POS bolo realizovaných bezkontaktne,“ hovorí Michaela Kaňová, obchodná riaditeľka BNP PARIBAS PERSONAL FINANCE, pobočky zahraničnej banky.


V eshopoch platí svojou kreditnou kartou každý piaty klient. Kreditná karta sa stala bežným platobným nástrojom aj pre klientov Cetelem – najviac ňou platia v potravinách a na benzínových čerpacích staniciach (59 %), ale aj v lekárňach a drogériách (6,9 %) či v reštauráciách a baroch (5 %).


Pokiaľ ide o platby v e-shopoch, najčastejšie ich využívajú pri nákupe elektroniky (28 %), oblečenia (24 %) a pri platbách súvisiacich s cestovaním (15 %).


Kreditné karty Cetelem majú na slovenskom trhu aktuálne podiel 16 %.


Pokiaľ ide o pôžičky, rebríček v Ceteleme vedie s 59 % bezúčelová pôžička a jej priemerná výška bola v roku 2018 na úrovni 6 600 €. Na konsolidáciu svojich doterajších úverových produktov ju využilo 33 % klientov v priemernej výške 19 200 €. Účelovú pôžičku si zobralo 6 % klientov a jej priemerná výška bola 20 100 €. Cetelem poskytuje ako jediná banka na trhu pôžičku bez ručiteľa či zabezpečenia až do výšky 50 000 €. Klienti za jej vybavenie neplatia žiaden poplatok a môžu získať úrok už od 5,9 % ročne.


Zdroj: BNP Paribas Personal Finance/Cetelem

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW