Predajne potrieb pre domácich miláčikov súťažia o titul Pet Shop 2019

Môžu menšie kamenné predajne obstať v silnej konkurencii internetových predajcov a veľkých supermarketov? Ukazuje sa, že predajcovia krmív a potrieb pre domáce zvieratá tento boj rozhodne nevzdali. Teraz môžu dokonca súťažiť o celkom nový titul PET SHOP ROKU 2019.


Domácnosti v Česku majú európsky primát v počte domácich miláčikov. Žije s nimi viac ako 2,2 milióna psov a 1,1 milióna mačiek. Stovky špecializovaných predajní sa snažia ponúkať pestrú ponuku nielen krmív, ale tiež doplnkového tovaru pre psov, mačky a menšie zvieratá. Veľkým predajniam a internetovým predajcom môžu menšie kamenné obchody konkurovať hlavne zákazníckym zážitkom a obsluhou.


„Vidíme istú paralelu návratu do menších predajní aj v iných segmentoch maloobchodného trhu, ide napríklad o pekárne, špecializované mäsiarstva alebo predaj kvetín. Sme presvedčení, že aj malé pet shopy majú svoj významný podiel koláča na trhu,“ uviedla Barbora Krásná zo spoločnosti Blue Events, ktorá vyhlasuje v spolupráci s odborným časopisom PETmedia prvý ročník súťaže PET SHOP ROKU 2019.


Cieľom súťaže je kultivovať ponuku a predaj na maloobchodnom trhu a podporiť malé predajne, aby boli schopné obstáť v konkurencii. Ďalším prínosom bude poukázať na dôležitosť zákazníckeho servisu a na jeho prínos koncovým spotrebiteľom. V súťaži sa hodnotí celková úroveň predaja, vizuálna stránka predajní, kultúra predaja, pestrosť sortimentu ale aj akcie pre zákazníkov, ústretovosť k prítomnosti domácich miláčikov v predajni alebo úroveň komunikácie.


Do súťaže sa môžu prihlásiť nezávislé nereťazcové maloobchodné predajne z Českej republiky a zo Slovenska prostredníctvom prihlášky na webe Blue Events a PETmedia, a to najneskôr do 31.1.2019 e-mailom alebo poštou na adrese: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript., Marcela Vaškovicová, Trivia Group s.r.o., U vinohradské nemocnice 6, 130 00 Praha 3.


Nenechajte si ujsť príležitosť a prihláste svoju predajňu do súťaže! Výsledky organizátori vyhlásia na odbornom stretnutí Friends of Pets 2019, ktorá sa uskutoční 3. apríla 2019 v priestoroch KC City Praha. Prvých 10 finalistov získa na akciu vstup zdarma a certifikát pre predajňu spĺňajúcu štandard kvalitnej obsluhy zákazníkov. Prvé tri najlepšie predajne budú odmenené vecnými cenami od partnerov súťaže a titulom PET SHOP ROKU 2019.


Konferencia Friend of Pets 2019 je platformou pre odborné stretnutie výrobcov, predajcov a distribútorov pet sortimentu a ďalších priaznivcov domácich miláčikov, ktorých zaujímajú aktuálne trendy na trhu. Hlavnou témou bude „Ako si ukrojiť kus koláča na rastúcom PET trhu?“. Zatiaľ čo doobedňajší program sa bude venovať novinkám a zmenám v ponuke pre spotrebiteľov, popoludňajší program sa rozdelí na dva praktické workshopy, ktoré prinesú tipy a návody, ako môžu lepšie usporiadať svoju ponuku a viac predávať malí aj veľkí obchodníci. Neváhajte a zaregistrujte sa za zvýhodnenú cenu tu.


Zdroj: Blue Events

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk