Ako prakticky zariadiť malú predajňu?

Začiatky podnikania nie sú najjednoduchšie, tento proces zvládnu len tí najodhodlanejší. Zohnať obchodné priestory väčšinou nie je problém, no komplikované môže byť ich zariaďovanie. To platí najmä v prípade, ak ide o malú predajňu. Na čo by majitelia obchodných prevádzok nemali zabúdať?

 

zariadenie mala predajna1

 

Existuje niekoľko trikov, ako malú predajňu zariadiť efektívne a prispieť tak k spokojnosti zákazníkov, zvýšeniu pravdepodobnosti predaja a opätovnej návštevy.

 

Ako zvoliť správny nábytok do predajne?


Azda najlepším riešením je nábytok na mieru. Je nielen praktický, no postará sa aj o efektívne využitie každého dostupného miesta, čo v konečnom výsledku prispieva k príjemnej atmosfére v predajni. Navrhnutý býva tak, aby bol jednoducho upraviteľný a vyhovel individuálnym požiadavkám obchodníkov.

 

zariadenie mala predajna2

 

Nábytok do predajne na mieru sa vyrába z tých najkvalitnejších materiálov, v dôsledku čoho zaručuje dlhú životnosť a nižšiu potrebu údržby. Majitelia predajne to určite ocenia, keďže nábytok v obchodných priestoroch býva intenzívne využívaný, čo môže viesť k jeho rýchlejšiemu opotrebovaniu.

 

Kľúčové je zariadenie obchodov


Zariadenie obchodov je kľúčom k úspechu, pričom netreba zabúdať ani na detaily. Extra pozornosť by mali obchodníci venovať najmä osvetleniu, čo v prípade malých predajní platí dvojnásobne. Dobre osvetlené priestory majú tendenciu pôsobiť otvorenejšie a príťažlivejšie. Vynikajúcou voľbou sú bodové svetlá, ale aj koľajnicové svietidlá, ktoré je možné jednoducho prispôsobiť v závislosti od vystavenia tovaru v predajni. Osvetlenie sa odporúča zakomponovať aj do vitrín a regálov. Tovar to zvýrazní a pritiahne pozornosť zákazníka.


Magickým a pútavým prvkom v predajni sú aj zrkadlá. Priestor opticky zväčšia a tiež podporia jeho osvetlenie. Ide však zároveň o praktický doplnok, ktorý ocenia najmä zákazníci v predajniach s oblečením, obuvou či v zlatníctvach.

 

zariadenie mala predajna3

 

 

Nábytok do predajne však nie je všetko


Mnohí interiéroví dizajnéri odporúčajú využitie vertikálneho priestoru. Veď prečo obchod zapĺňať regálmi, keď je možné použiť napríklad nástenné koľajnicové systémy, ktoré miestnosť urobia priestrannejšou?


V neposlednom rade je dôležité dbať na zníženie neporiadku v predajni. V prípade prevádzok s menšou podlahovou plochou musí mať každá položka svoj účel. V predajni jednoducho nič nesmie byť navyše, rovnako nič nesmie prekážať ani v uličkách. Na príjemný čas strávený v predajni a pravdepodobnosť nákupu má veľký vplyv aj spôsob vystavenia či uloženia tovaru. Výstavné stoly alebo regály by nemali pôsobiť preplneným dojmom, pretože aj tieto detaily môžu zákazníka od nákupu odradiť.

 

Zdroj: Medcom

 

Foto: Freepik

 

PR