3D tlač ako nový prvok POS materiálov

V českých predajniach Ahold mohli zákazníci v priebehu augusta naraziť na inovatívne vystavenia od spoločnosti DAGO s využitím nového prvku POS materiálov - 3D tlače. Vznikol tak originálny shop-in-shop, ktorý na prvý pohľad zachytáva jedinečnú filozofiu značky Jägermeister.

 

dago jagermeister v

 

V spolupráci s DJom NobodyListen a Jana Černého vznikla unikátna kolekcia oblečenia pre značku Jägermeister. "A ako najlepšie odprezentovať tieto štýlové kúsky do sveta v nadväznosti na kampaň Kúp fľašu Jägermeister a získaj 100 Kč dole z tejto kolekcie? Rozhodli sme sa ísť cestou shop-in-shop vystavenia, pričom jeho hlavnou dominantou je figurína s hlavou zlatého jeleňa, ktorý je do týchto nadupaných kúskov oblečený," opisuje Eva Perglová, projektová manažérka zo spoločnosti DAGO.

 

Celý shop-in-shop bol navrhnutý tak, aby nadväzoval na progresívne zmýšľanie spoločnosti a nový koncept kampane # Každú # Noc # Meisterštyk. Vo vystavení boli zachované pre Jägermeister kľúčové symboly, akými sú jelenia hlava, téma párty, priateľstva a nočného života. Je teda na prvý pohľad zrejmé, že značky cielia na mladých spotrebiteľov.


"Shop-in-shop nám aj tentoraz rozšíril možnosti kreativity zrealizovať našu kampaň Jägermeister 18 Degrees Below Zero v nevšednom prevedení figuríny s výraznou zlatou jeleňou hlavou. A to je to, čo si najviac cením; príjemné prepojenie nášho unikátneho oblečenia od slávnych návrhárov v spojení so značkou Jägermeister komunikujúcou ICE COLD. Feedback som zatiaľ počula len pozitívny, preto verím, že sme zaujali netradičným, avšak so značkou spojeným, spôsobom v mieste predaja, kde v súčasnej dobe prebieha významná časť predajov spirits v Českej republike", hovorí Lenka Horníková, trade marketing špecialistka z Mast-Jaegermeister.

 

Budúcnosť 3D tlače

 

Technológia 3D tlače sa v POS materiáloch stáva ďalším novým prvkom, ktorý bude trendom v nasledujúcich rokoch. Jeho najväčšou výhodou je, že všetky materiály možno jednoducho vymodelovať pomocou špeciálnych počítačových softvérov. Odpadá teda zložitá príprava foriem pre vákuovanie. 3D POS materiály sa už teraz tešia mimoriadne pozitívnemu ohlasu zo strany laickej aj odbornej verejnosti.

 

Zdroj a foto: DAGO