Dotyk v dobe COVID-19? UGO! Media má riešenie

 

Zákazníci v obchodoch a aj v bežnom živote začali byť citlivejší na to, kde a čoho sa dotýkajú. Rôzne dotykové displeje, okrem tých na vlastnom telefóne, zákazníci využívajú v porovnaní s dobou pred epidémiou výrazne menej.

 

kosiky

 

Riešenie pritom existuje, sú ním antimikrobiálne medené fólie. Na ich povrchu vírusy a baktérie neprežijú. Predtým sa pre svoje antimikrobiálne účinky využívalo striebro. Oveľa účinnejšiu a pritom výrazne dostupnejšiu variantu ponúka teraz aplikácia medi. Ako certifikované riešenie bude fólie s antimikrobiálnym účinkom ponúkať spoločnosť UGO! Media.

 

Marek Kolařík, CEO spoločnosti UGO! Media, vysvetľuje: „ Hľadali sme možnosť, ako ľuďom opätovne vrátiť chuť dotýkať sa technológií. Vzhľadom ku komplikáciám s čínskymi dodávateľmi sme sa rozhodli obrátiť pozornosť a dôveru tam, kde celú situáciu okolo COVID-19 zvládli najlepšie, čo bola práve Južná Kórea. Príjemne nás prekvapil oveľa modernejší prístup a schopnosť vývoja certifikovaných riešení, ktoré kvalitou zodpovedajú európskym alebo americkým štandardom. Antimikrobiálne fólie sú 100% recyklovateľné a majú atest EPA (Environmental Protection Agency). To je i pre nás nesmierne dôležité.“

 

zabradlie

 

Na vývoji a riešení tejto novinky sa podieľali silné vedecké tímy. Antimikrobiálne fólie CleanCU boli testované v spolupráci s Korea University’s College of Medicine a v inštitútoch SGS a KCL. S certifikáciou FDA vyhovejú aj najvyšším nárokom zdravotníckych alebo potravinárskych prevádzok. Výrobky majú podporu ICA, International Copper Association. Sú veľmi tenké, ale pritom pevné. Aplikujú sa na povrch technológií jednoducho a bez akejkoľvek straty funkcionality. Je možné využiť ich nielen v oblasti retailu na kiosky, dotykové displeje a terminály, ale takisto aj na kľučky, tlačidlá výťahov alebo kompletne pre gastroprevádzky.

 

plat terminal

 

Akýkoľvek povrch je takto možné udržať permanentne dezinfikovaný. Potvrdzuje to aj M. Kolařík: „Zaujala nás široká škála využitia týchto výrobkov. Sme radi, že sa nám potvrdilo, že dostupné riešenia nemusia byť len z Číny. Spoluprácu s našimi kórejskými partnermi budeme aj naďalej rozvíjať. Aktuálne sme sa stali výhradným dovozcom a zastúpením pre celé portfólio značky CleanCU, pripravujeme uvedenie fólií s nanomeďou na český aj slovenský trh a naďalej budeme pozorne sledovať ďalšie novinky.“

 

Zdroj: www.cleancu.cz 

 

PR