Ochutené nealko pivá Birell prichádzajú s tromi novinkami

Značka nealkoholického piva Birell prichádza po úspešnom vlaňajšom roku na trh s novou limitovanou edíciou ochutených nealko radlerov. Ovocné pivá na báze Birellu Svetlého, ktoré sa pre mnohých stali alternatívou k sýteným limonádam, sú teraz k dispozícii aj s netradičnými príchuťami Mango & Citrón, Čučoriedka & Brusnica a Mandarínka & Yuzu.

 

birell novinka v


Osviežujúce ochutené nápoje na báze nealkoholického piva sa medzi dospelými spotrebiteľmi na Slovensku tešia veľkej obľube – v roku 2022 boli na trhu treťou najväčšou kategóriou v rámci pivného segmentu. V letnej sezóne minulého roka bolo dokonca každé šieste predané pivo z kategórie ochutených nápojov na báze nealko piva. Veľký podiel na tom majú novinky rôznych príchutí, ktoré spotrebiteľov oslovujú.


Značka Birell, ktorá patrí dlhodobo medzi najpredávanejšie a najobľúbenejšie značky v rámci kategórie ochutených nealko pív, nadväzuje na úspech svojej minuloročnej edície a na trh uvádza nové nealkoholické radlery v limitovanej edícii – Mango & Citrón, Čučoriedka & Brusnica a Mandarínka & Yuzu. Všetky stoja na tradičnom základe najobľúbenejšieho nealkoholického piva na našom trhu Birell Svetlý, s výraznou chmeľovou arómou, ktorá radlerom dáva spolu s ovocnými šťavami bohatú chuť a šmrnc. Majú znížený obsah cukru a sú podobne, ako ostatné nápoje Birell, vyrobené bez použitia umelých sladidiel, farbív či konzervačných látok. Na trhu zostáva aj veľmi populárna príchuť Višňa & Černica, ktorá patrila medzi novinky práve v minulom roku.


„Limitovanou edíciou našich nealkoholických radlerov vychádzame v ústrety prianiam dospelých konzumentov, ktorí sa každý rok tešia, akými novinkami ich prekvapíme. Na svoje si prídu i milovníci nápojov so zníženým obsahom cukru. Naše šťavnaté radlery, dokonalé osvieženie a skúšanie nových príchutí k sebe jednoducho patria,“ hovorí Zuzana Tomková, Brand manažérka značky Birell. Nová limitovaná edícia Birellu je v predaji od marca a k dispozícii bude počas celého roka.


Záujem o ochutený nealko Birell dlhodobo rastie nielen pri plechovkách, ale aj pri čapovanom variante v podnikoch. Len od januára do júla minulého roka sa na Slovensku predalo o 13 % viac čapovaného Birellu Pomelo & Grep, než za celý rok 2021. V porovnaní s rovnakým obdobím v roku 2018 ide dokonca až o 25 %-né navýšenie. „Nealkoholické radlery sa pre mnohých dospelých konzumentov stávajú prvou voľbou, kedykoľvek si chcú dať osviežujúci nápoj s ovocnou príchuťou, teda nielen pri šoférovaní, výletoch či pri športe, ale aj ako nápoj k jedlu pri posedení s priateľmi v

pohostinstve,“ uzatvára Z. Tomková.

 

• Značka Birell je súčasťou portfólia pivovarníckej spoločnosti Plzeňský Prazdroj Slovensko.
• Do portfólia značky patrí Birell Svetlý, Birell Polotmavý, ochutené varianty Birell Pomelo & Grep, Birell Limetka & Malina, Birell Polotmavý Citrón, Birell Červený Pomaranč, Birell Citrón & Mäta, Birell Za Studena Chmelený a Birell Štýlu IPA. Zo svojho portfólia ochutených variantov značka Birell vyradzuje začiatkom roku 2023 príchuť Hrozno a z neochuteného portfólia Birell Zelený Jačmeň
• Nová limitovaná edícia ochutených radlerov je od začiatku marca 2023 na pultoch v bežnej sieti predajní v plechovkách s objemom 500 ml. K dispozícii je aj vo vybraných pohostinstvách a reštauráciách.
• Birell dlhodobo patrí medzi najpredávanejšie značky nealko pív na Slovensku a na našom trhu je už viac ako 20 rokov.
• Príkladom úspechov značky Birell na Slovensku sú početné ocenenia v prestížnej degustačnej súťaži Pivná korunka v rokoch 2020, 2018 a 2016, kde získala 2x zlato za Birell Svetlý a Birell Pomelo & Grep, 2x striebro za Birell Polotmavý Citrón a Birell Polotmavý (neochutený) a Zlatú pivnú korunku 2022 za Citrón & Mäta.
• V roku 2017 získal Birell Svetlý zlatú medailu v prestížnej britskej súťaži The International Brewing Awards, považovanej za „pivné Oscary“.

 

Zdroj a foto: Plzeňský Prazdroj Slovensko

 

PR

 

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk