Birell predstavuje dve nové nealkoholické pivá

Prvá z noviniek sa inšpirovala tradičnými českými ležiakmi a druhá pivným štýlom IPA. Čerstvé novinky Birell Za Studena Chmelený aj Birell Štýlu IPA sú chuťovo plné nealkoholické pivá.

 

birell


Pri tvorbe nových receptúr nealkoholických pív Birell Za Studena Chmelený a Birell Štýlu IPA sa spojili sládkovia Prazdroja z Plzne s tými nošovickými. „Skôr ako sme sa zhodli na výsledných receptúrach noviniek, vyskúšali sme rôzne pomery sladov, použitých chmeľov aj technologické postupy, ktoré sú súčasťou detailnej tajnej receptúry. Sledovali sme jediný cieľ – uvariť pivá chuťovo zaujímavé a dobre piteľné, aby sa pri nich dalo posedieť napríklad s kamarátmi v krčme, až to situácia dovolí. Podľa prvých reakcií pivárov aj odborníkov sa nám to podarilo,“ hovorí Jan Enge, vrchný sládok Plzeňského Prazdroja. Na výrobu oboch variantov použili štandardný technologický postup, ktorý sa používa aj pri výrobe klasického alkoholického piva s tým rozdielom, že boli použité jedinečné pivné kvasinky Birell. Tie produkujú minimum alkoholu a dovoľujú tak pivám Birell prejsť rovnakým procesom kvasenia a dokvášania ako pri alkoholických pivách.


Birell Za Studena Chmelený je oproti klasickému Birellu Svetlému chuťovo plnší, s výraznejšou arómou. Sládkovia sa inšpirovali svetoznámym českým ležiakom a uvarili nealkoholické pivo, ktoré si zachovalo chuťový charakter. Birell Za Studena Chmelený varili podobným technologickým postupom ako ležiak, s použitím väčšieho množstva špeciálnych sladov, ktoré mu dávajú bohatšiu plnšiu chuť. Počas procesu dozrievania sa pre vyššiu intenzitu pridáva za studena žatecký chmeľ Sládek. Vďaka tomu disponuje toto nové nealko pivo príjemnou horkosťou a vynikajúcou piteľnosťou.


Druhou novinkou je Birell Štýlu IPA. „Toto nealkoholické pivo je charakteristické svojou citrusovou arómou, ktorú mu dáva špeciálny chmeľ Citra. Veríme, že si ho obľúbia priaznivci pivných špeciálov, predovšetkým pív štýlu IPA, ktorého chuťami a vôňou sme sa nechali pri tvorbe receptúry inšpirovať,“ vysvetľuje Lenka Králová, marketingová manažérka nových kategórií. Pre vyššiu intenzitu je Birell Štýlu IPA dochmeľovaný vo fáze dozrievania.


Nealkoholické pivá Birell Za Studena Chmelený a Birell Štýlu IPA sú v predaji v pollitrových vratných sklenených fľašiach.


Zdroj: Plzeňský Prazdroj Slovensko

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk