Nespresso uvádza kapsule z recyklovaného hliníka

Tento krok je súčasťou dlhodobej snahy spoločnosti o zavedenie cirkulárnej ekonomiky, minimalizáciu odpadu a maximalizáciu recyklácie produktových materiálov. Spoločnosť Nespresso tak priamo nadväzuje na marcové predstavenie nového balenia kávovarov, ktoré je úplne recyklovateľné a z 95% vyrobené z recyklovaných materiálov.

 

nespresso colombia 80

 

„Neustále si kladieme za úlohu zlepšovať udržateľnosť našej prevádzky a podporovať cirkulárnu ekonomiku, čo zahŕňa zmeny v tom, ako nakupujeme, využívame a recyklujeme materiály. To, že začíname vyrábať kapsule z 80% z recyklovaného hliníka, je významný míľnik, na ktorom sme spolu s našimi dodávateľmi intenzívne pracovali,“ uviedol Jérôme Pérez, riaditeľ pre udržateľnosť v spoločnosti Nespresso.


Hliník je nekonečné recyklovateľný a patrí medzi najčastejšie recyklované materiály na svete. Výroba recyklovaného hliníka vyžaduje menej energie ako výroba nového, takže je veľmi vhodný pre obchodné modely cirkulárnej ekonomiky. Hliník zároveň dokáže ideálne ochrániť čerstvosť a arómu kvalitnej kávy tým, že dokonale bráni prístupu kyslíka, svetla a vlhkosti. Práve preto spoločnosť Nespresso vo svojich kapsulách hliník vždy využívala. Nové kapsule sú vyrobené z tenšej hliníkovej fólie, takže sa na každú z nich spotrebuje o 9,2% hliníkového materiálu menej a sú o 8% ľahšie.


Vôbec prvé kávové kapsule vyrobené z 80% z recyklovaného hliníka boli použité na kávu Original Line Master Origin Colombia. Do konca roka 2021 spoločnosť Nespresso plánuje preniesť kompletnú radu káv Original Line a Vertuo Line do nových kapsúl z recyklovaného hliníka.


Zdroj: Nespresso

 

Video

Hašlerky oslavujú 100 rokov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW