Veľká personálna zmena v HEINEKEN Slovensko

Po necelých piatich rokoch sa vo vedení spoločnosti HEINEKEN Slovensko dejú personálne zmeny na najvyššej pozícii. Od 1. júla vystriedal Reného Kruijta na mieste generálneho riaditeľa jeho nástupca z Portugalska, Luis Prata.

 

luis prata v

 

V kompetencii Luisa Prata bude viesť spoločnosť HEINEKEN Slovensko v jej transformácii, posilňovať portfólio značiek a vedúcu pozíciu na trhu, ale aj pokračovať v implementácii stratégie HEINEKEN Evergreen.


Luis Prata prichádza na čelo HEINEKEN Slovensko s bohatými 30-ročnými skúsenosťami z FMCG segmentu. V spoločnosti HEINEKEN pôsobí od roku 2010 a od roku 2019 viedol jamajský pivovar Red Stripe počas obdobia jeho transformácie pričom realizoval množstvo projektov, ktoré zlepšili celkovú výkonnosť spoločnosti. Jeho práca v oblasti inklúzie a diverzity je uznávaná aj v externom prostredí. Svoje skúsenosti a vášeň pre rozvoj talentov a kultúry organizácie plánuje teraz presunúť na Slovensko.


René Kruijt v spoločnosti HEINEKEN pôsobil od roku 1985 a svojimi znalosťami prispel k rozvoju spoločnosti v Holandsku a na viacerých exportných trhoch v Afrike. Na Slovensku pôsobil prvýkrát od roku 2001 ako obchodný riaditeľ, kedy prispel k vybudovaniu siete veľkoobchodných partnerov a profesionálneho tímu pre kľúčových zákazníkov so starostlivosťou o rastúce medzinárodné obchodné reťazce. Po 3 rokoch na Slovensku, od roku 2004 do 2018, pôsobil v Rwande, Egypte, Suriname a Kongu. Na Slovensko sa opäť vrátil začiatkom roka 2019 odkedy viedol slovenskú pobočku a prispel k posunu v oblasti ľudských zdrojov a bezpečnosti ako aj agendy, ktorá súvisí s budovaním spolupráce v krajinách V3 (Slovensko, Česko, Maďarsko). Navigoval spoločnosť aj počas krízy v období pandémie, a zároveň budoval pevné základy pre budúcnosť optimalizáciou obchodnej organizácie a podporou digitalizácie vo všetkých oblastiach.


S príchodom Luisa Pratu sa očakáva nový impulz a smerovanie spoločnosti HEINEKEN Slovensko. Jeho bohaté skúsenosti a odbornosť v oblasti pivovarníctva sľubujú vytvorenie nových príležitostí a rastu na slovenskom trhu.


Zdroj: HEINEKEN Slovensko

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk