Spoločnosť JYSK získala certifikáciu v oblasti recyklovaných materiálov

JYSK už niekoľko rokov predáva produkty z recyklovaných materiálov certifikovaných podľa GRS a teraz získal recyklačný certifikát aj ako spoločnosť.


“Získanie certifikácie GRS pre JYSK ako spoločnosť je dôležitým krokom na ceste k tomu, aby zákazníci našli v našej ponuke viac produktov vyrobených úplne alebo čiastočne z recyklovaných materiálov. Už niekoľko rokov používame recyklované materiály vo všetkom od dekoračných vankúšov po sklenené vázy, a vďaka certifikácii zaručíme ešte vyšší stupeň sledovateľnosti a dokumentácie použitých materiálov,” uvádza Peter Andsager, výkonný viceprezident pre nákup v spoločnosti JYSK.


JYSK má vo svojom sortimente viac než 500 výrobkov s certifikátom GRS a ďalším krokom bude definovanie konkrétneho cieľa.


“Máme dôveru v GRS ako v dôkladnú a platnú certifikáciu pre recyklované materiály. Keď predávame produkt ako obsahujúci recyklovaný materiál, musíme si byť istí, že tieto materiály sú skutočne recyklované. Odsledovať to v rámci celého dodávateľského reťazca predstavuje veľmi zložitý proces, ale systém GRS nám svojou prácou a prostredníctvom kontrolných procesov veľmi pomáha,“ hovorí Lars Ringtved Nielsen, riaditeľ úseku kontroly a kvality.


Dôležitým dôvodom prečo si JYSK vybral práve GRS je to, že certifikácia zahŕňa stále viac a viac materiálov ako polyester a bavlna, čo je pre JYSK ako firmu so širokým sortimentom výrobkov podstatný faktor.


Zvyšovanie množstva recyklovaného podielu vo výrobkoch je dôležitou súčasťou práce spoločnosti JYSK s udržateľnosťou. Počet výrobkov, ktorú sú úplne alebo čiastočne vyrobené z recyklovaných materiálov, všeobecne narastá.


“Okrem certifikovaných výrobkov, ktoré majú logo GRS, máme v sortimente množstvo ďalších produktov, ktoré obsahujú určité percento recyklovaného materiálu. Pre nás je trochu recyklovaného materiálu lepšie než žiadny recyklovaný materiál, aj keď tieto výrobky logo GRS nemajú. Stále máme certifikát GRS ako spoločnosť, aby sme zabezpečili odsledovateľnosť určitého materiálu,” hovorí P. Andsager.


Global Recycled Standard (GRS – Globálny recyklačný štandard) je medzinárodná dobrovoľná norma, ktorá overuje recyklované materiály a sleduje ich od recyklátora až po konečný produkt. GRS stanovuje tiež prísne sociálne a environmentálne požiadavky. Mimo iného, vo výrobkoch s certifikátom GRS nesmú byť použité nebezpečné chemikálie.


Zdroj: JYSK

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk