KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

KAUFLAND CARD

IKEA zužitkovala použité vianočné stromčeky. Vyrobila z nich knižnicu

IKEA prvýkrát vyrobila z použitých vianočných stromčekov nový IKEA nábytok. Stromčeky, ktoré zdobili domácnosti počas vianočných sviatkov premenila na obľúbené knižnice BILLY.


IKEA v decembri 2020 vypredala 8 400 vianočných stromčekov. Tak ako každý rok, aj tento rok mali zákazníci IKEA možnosť priniesť svoje použité vianočné stromčeky po Vianociach naspäť do IKEA, pričom im tentokrát zabezpečili pokračovanie vianočnej misie a premenu na nový kus nábytku. Kým pominulé roky putovali stromčeky na ekologické zhodnotenie do spaľovne a premenili sa na biomasu, tento rok IKEA spustila na Slovensku pilotný projekt recyklácie stromčekov.


IKEA Industry v Malackách stromčeky využila pri výrobe drevotrieskových dosiek. ,,V rámci nášho výrobného procesu sa musí vianočný stromček, tak ako každá iná drevná surovina, posekať na štiepky a potom na menšie triesky. Materiál potom vstupuje do procesu sušenia a na linku triedenia. Následne vstupuje na linku nanášania lepidla a vrstvenia, kde sa takto pripravený koberec predlisuje a pokračuje do lisu, kde z neho vzíde hotová doska, ktorá sa v ďalšom procese obrúsi,“ vysvetľuje celý proces Vladimír Matúšek, riaditeľ IKEA Industry v Malackách. ,,Od nás putujú tieto dosky ďalej do nábytkárskych závodov, kde sa premenia na hotový nábytok, ktorý môžete nájsť v obchodných domoch IKEA,“ dodáva.


Na jeden meter kubický drevotrieskovej dosky sa zužitkuje 140 vianočných stromčekov. To znamená, že napríklad na jednu knižnicu BILLY s rozmermi 80x28x202cm je potrebné drevo z približne desiatich stromčekov.


Zdroj: IKEA

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk