Möbelix po 10 rokoch opúšťa diskontný koncept aj v Česku

Pri príležitosti desiateho výročia pôsobenia v Českej republike otvorila spoločnosť Möbelix rekonštruované obchodné priestory v Prahe – Vysočanoch. Predstavuje tu úplne nový koncept svojich predajní.

 

mobelix2018 v

 

Pôvodne diskontný nábytkársky reťazec vsadil v tejto predajni na dizajnovo riešenú prezentáciu vystaveného tovaru, inšpiratívne zariadené oddelenia a rozšírenie sortimentu a poskytovaných služieb. Zákazníci tak môžu nakupovať v úplne novom prostredí.


Rekonštrukciou prvej predajne, ktorá bola otvorená pred 10 rokmi v pražských Vysočanoch, završuje spoločnosť Möbelix postupný proces zmeny celkového konceptu všetkých svojich predajní. Ten bol zahájený pred dvoma rokmi.
„Vývoj trendov v nábytkárskom sektore za posledných desať rokov, rovnako ako spätná väzba od zákazníkov, nám pomohli vytvoriť úplne nový koncept, ktorý skôr než na cenu kladie dôraz na dizajn. Z diskontného predajcu nábytku sme sa postupne stali špecialistami pre oblasť bývania a zariaďovania,“ hovorí Ing. Jiří Šulc, generálny riaditeľ Möbelix pre Českú a Slovenskú republiku.


Hlavnou zmenou oproti skoršiemu modelu je vzhľad predajne a celkové usporiadanie nábytkov, doplnkov a dekorácii do zariaďovaných miestností. Tými môžu zákazníci priamo prechádzať. Týmto spôsobom sa môžu priamo inšpirovať a jednoduchšie si predstaviť, ako bude ich nové zariadenie vyzerať v ich interiéroch a s akými doplnkami je nové priestory možné doplniť.


Zmena sortimentu a služieb


Okrem predajnej plochy prešiel zmenou tiež sortiment a to predovšetkým v oddelení bytových doplnkov a dekorácii. „Najmarkantnejším rozdielom sú oproti minulosti pravidelne obmeňované témy, tie sa prelínajú celým sortimentom. Prostredníctvom nich si zákazník vyladí svoj domov prakticky do detailu,“ dopĺňa J. Šulc. Aktuálne štartujú témy severský Nordic Living, jemný Lace Love a orientálny Moroccan Mystery.


Znovuotvorená predajňa ponúka svojim zákazníkom možnosť bezplatného zapožičania dodávky na prevoz zakúpeného tovaru, plánovanie sedačiek prostredníctvom 3D konfigurátora v predajni alebo 3D plánovanie kuchýň prístupné priamo doma u zákazníka. Služba Click & Collect zasa umožňuje online rezerváciu bytových doplnkov k vyzdvihnutiu v predajni do 48 hodín, Click & Reserve poskytuje rovnakú službu v prípade nábytku. K dispozícii je aj vernostný program, v rámci ktorého poskytuje Möbelix svojim zákazníkom ročný bonus za nákup vo forme platobných poukážok v hodnote až 1500 Kč.


Situácia na Slovensku


Pokiaľ ide o Slovensko, Möbelix u nás plánuje ďalšiu expanziu na budúci rok. Konkrétne pribudne predajňa v Trnave.

 

„Na Slovensku sme zahájili remodeling v roku 2014 a to predajňou v Bratislave. Neskôr sa prerábali predajne v Banskej Bystrici, Košiciach a Prešove. Predajne Nitra a Trenčín sme otvárali už v novom koncepte, čiže remodeling bol na Slovensku ukončený takto pred rokom. Zmena, ktorú ešte plánujeme sa bude dotýkať POS materiálov. Tie chceme zjednotiť s predajňami v Česku,“ uviedla pre RETAIL magazin.sk Mgr. Nicolla Gajdošová zo spoločnosti Möbelix Česká a Slovenská republika.


Pripravil: dk
Zdroj a foto: Möbelix CZ/SK

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk