IMMOFINANZ rozširuje portfólio STOP SHOP obchodov na 80 prevádzok

Spoločnosť IMMOFINANZ aktuálne kúpila osem retailových parkov v Slovinsku, Srbsku a Chorvátsku. Celková kúpna cena je približne 90,5 milióna €.

 

stop shopy v

 

Novo získané nehnuteľnosti sú už úplne prenajaté a generujú ročný príjem z prenájmu vo výške zhruba 7,2 milióna €, čo predstavuje hrubý výnos 8,0 %. Tieto transakcie rozširujú STOP SHOP portfólio firmy IMMOFINANZ v deviatich krajinách s viac ako 567.000 m2 prenajímateľného priestoru a účtovnou hodnotou cca 800 miliónov €. Ďalšie akvizície sa v súčasnosti hodnotia a dve prevádzky STOP SHOP v Poľsku a Srbsku sú vo fáze aktívneho rozvoja.


“Uvedené akvizície posilňujú našu pozíciu významného európskeho prevádzkovateľa retailových parkov a, pokiaľ ide o Chorvátsko, predstavujú náš vstup na nový retailový trh EÚ, ktorý je pre našich medzinárodných nájomcov veľmi príťažlivý. Dobré umiestnenie, doterajšie úspechy a skúsenosti, priaznivé lokálne konkurenčné podmienky a klasický, solídny mix nájomníkov sú charakteristickými znakmi týchto atraktívnych investičných príležitostí. Navyše návratnosť, ktorú možno dosiahnuť na týchto trhoch, hovorí sama za seba,“ hovorí Dietmar Reindl, COO spoločnosti IMMOFINANZ.

“Naším cieľom je zvýšiť počet STOP SHOP prevádzok nad 100 – ďalšími akvizíciami ako aj našimi vlastnými rozvojovými projektmi.“


Očakáva sa, že kúpa väčšiny prevádzok sa uskutoční ešte do konca roku 2018. Kúpna cena bude pokrytá interne, z likvidných zdrojov.


Balík nehnuteľností v Slovinsku zahŕňa tri retailové parky v Maribore, Krsku a Ptuji s približne 22.000 m2 prenajímateľného priestoru. Portfólio slovinského retailového parku spoločnosti IMMOFINANZ sa tak rozšíri na deväť lokalít s 52.300 mprenajímateľného priestoru. Dva retailové parky zakúpené v Chorvátsku majú celkove takmer 13.500 m2 prenajímateľného priestoru a nachádzajú sa v Osijeku a Valpove. Predajcom prevádzok v Slovinsku a Chorvátsku je skupina MID.


Akvizície v Srbsku zahŕňajú maloobchodné parky s približne 32.500 m2 prenajímateľných priestorov v mestách Subotica, Borca a Smederevo. V tejto krajine bude teraz deväť prevádzok pod značkou STOP SHOP s 83. 600 m2 prenajímateľného priestoru. Predávajúcim je srbská spoločnosť MPC Group.

 

Získané prevádzky ponúkajú majú atraktívny mix nájomcov, zahŕňajúci aj kľúčových nájomcov, ktorí sú už etablovaní v iných STOP SHOP centrách - napríklad Deichmann, H&M, C&A, Takko, KiK a JYSK. Po ukončení transakcií budú prevádzky rebrandované v súlade s konceptom STOP SHOP.


STOP SHOP portfólio spoločnosti IMMOFINANZ, vrátane nedávnych akvizícií, zahŕňa aktuálne 80 retailových parkov v deviatich krajinách. Ide o Slovensko (16 STOP SHOP prevádzok), Maďarsko (14), Rakúsko (12), Česká republika (10), Slovinsko (9), Poľsko (7), Chorvátsko (2) a Rumunsko (1).


Zdroj a foto: IMMOFINANZ

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk