Tomáš ZverbíkTomáš Zverbík

ECM Business Consultant, Konica Minolta Slovakia

Dobrému IT nezáleží na veľkosti firmy

Má vaša firma približne stovku zamestnancov? Máte niekedy pocit, že trávite čas najmä papierovačkami a na skutočnú prácu vám nezostáva čas, chuť a dokonca ani energia? Ak ste na tieto otázky zodpovedali kladne, je čas zamyslieť sa, ako zvýšiť efektivitu spravovania vašej spoločnosti.

Čítať ďalej...

Nebojte sa digitalizovať!

Známa poučka hovorí, že základným účelom podnikania je dosahovať zisk. To je však možné len vtedy, ak ponúkame kvalitné služby a produkty o ktoré naši súčasní, ako aj potenciálni klienti majú záujem. A súčasne, dokážeme ich ponúknuť lacnejšie a kvalitnejšie ako konkurencia. Uvedomujem si, že v dnešných časoch, to nie je vôbec jednoduché. O to viac je dôležitejšia digitalizácia a efektívna správa firemných dokumentov, ktorej výsledkom je zrýchlenie cesty produktov k zákazníkovi, rast konkurencieschopnosti, produktivity či úspora nákladov. Nebojte sa preto digitalizovať. Je to spôsob ako získať konkurenčnú výhodu a vaše podnikanie môže začať skutočne prekvitať.

Čítať ďalej...

Digitalizácia naštartuje vaše podnikanie

V súčasnosti zo všetkých strán počúvame o digitálnej transformácií a potrebe firiem sa prispôsobiť. Z vlastných skúsenosti viem, že mnoho slovenských firiem nevie ako na to a najmä, čo ich to bude stáť. Jedno je však isté, slovenské firmy sa digitalizácii nevyhnú. Je tak len na vás, ako veľmi dovolíme digitalizácii posunúť naše podnikanie vpred.

Čítať ďalej...

Ako odbremeniť IT oddelenie?

Počas mojich služobných ciest som sa stretol v mnohých firmách s názorom, že ich IT oddelenie je čierna diera, do ktorého musia nalievať tisíce eur a výsledok je ťažko merateľný. Preto sa snažím vysvetľovať, že to nie je otázka toho, že by moderné IT technológie boli tak drahé. Dôvodom môže byť nesprávne nastavenie vnútropodnikových procesov, alebo nevyužívanie potenciálu IT techniky a infraštruktúry. Veď samotné firemné multifunkčné zariadenie už dávno neslúži len na tlač a skenovanie dokumentov. Prostredníctvom kancelárskych multifunkčných zariadení môžete jednoducho naskenovať dokumenty s ich následným automatickým uložením v  digitálnej podobe, pričom sú okamžite dostupné v podobe vernej originálu. Týmto spôsobom môže spoločnosť zredukovať stohy papierov a pracovať so súbormi výlučne vo virtuálnom elektronickom prostredí, ktoré otvára nové možnosti zdieľania, schvaľovania, zálohovania, alebo zverejňovania dokumentov.

Čítať ďalej...

Firmám vládne digitalizácia

Na Slovensku je zaužívaný zvyk, ktorý pretrváva celé roky a nevieme sa od neho odpútať. Pokiaľ dohoda alebo faktúra medzi obchodnými partnermi nie je na papieri, ako keby ani neexistovala. Podľa môjho pohľadu je to dané dlhoročnými skúsenosťami ľudí. Je potrebné sa cez tento stereotyp preniesť a pochopiť, že udržateľný úspech vášho podnikania tkvie v niečom inom. Je to o efektívnosti, maximálnom využívaní moderných technológií, ktoré zefektívňujú a zlacňujú vnútropodnikové procesy, ktoré je potrebné neústále prispôsobovať rastu vášho podnikania. 

Čítať ďalej...

Manažujte bezpečnosť svojich dokumentov

Staré slovenské porekadlo hovorí: „Čo oči nevidia, to srdce nebolí.“ Na tomto tvrdení bude aj v súčasnosti niečo pravdivé. Úspešne by sme ho mohli aplikovať aj na oblasť podnikania. Ak si nedáte pozor a na stole si necháte položené výplatné pásky, zmluvy alebo iné citlivé dokumenty, kolegove bystré oči môžu vám, ako aj firme spôsobiť nejeden problém.
Možno si to ani neuvedomujete, ale dennodenne sú vaše dokumenty vo firme vystavené bezpečnostným rizikám. Pri mojich návštevách firiem po celom Slovensku sa opakuje jeden a ten istý obraz. Ak sa prejdete po jednotlivých oddeleniach v akejkoľvek firme, vidíte na stoloch položené zmluvy, výplatné pásky alebo iné dôverné dokumenty.

Čítať ďalej...

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk