Emons Spedice chystá expanziu v Česku aj na Slovensku

Hneď po Nemecku sa tejto medzinárodnej špedičnej spoločnosti najlepšie darí v Českej republike. Špecializuje sa na zbernú službu, primárne v Čechách, na Slovensku a v Nemecku.

 emons

 


Rastúci dopyt po jej službách stojí za expanziou tohto poskytovateľa prepravy a logistiky. Aktuálne prevádzkuje spoločnosť 10 pobočiek s viac ako 150 zamestnancami. Tento rok v júni spoločnosť otvorila aj svoju prvú pobočku v Bratislave, ďalšie tri huby a logistické terminály s rozlohou viac ako 10 000 m2 rozšíri na jeseň v Brne, v Plzni a v Prahe. V raste pokračovala spoločnosť Emons aj počas útlmu spôsobeného koronavírusom.


„Z nášho pohľadu logistika všeobecne netrpí negatívnymi dopadmi krízy. Môžu sa meniť logistické trendy, avšak logistika ako taká a prepravné či skladové služby majú evidentne veľký potenciál aj v dobe poklesu niektorých odborov. Zákazníci z rôznych odvetví očakávajú neustále zlepšovanie služieb a navyšovanie kapacít,“ hovorí Luděk Kohout, obchodný manažér Emons Spedice.


V tomto ohľade spoločnosť ponúka hustú sieť dep, rozširujúce sa služby aj investície do vlastnej flotily nákladných vozidiel. Vedľa klasických vozidiel disponuje aj niekoľkými špeciálnymi návesmi giga-liner s dĺžkou 25 metrov. Práve tieto tzv. road-trainy sa v poslednej dobe stávajú trendom, pretože znižujú náklady a zároveň sú šetrnejšie k životnému prostrediu. Emons spĺňa podmienky prevádzkovania týchto návesov vo viacerých miestach, vopred schválená trasa, depo 10 km od diaľnice, žiadny železničný prejazd na ceste, manipulačný priestor.


Okrem štandardnej prepravy zbernou službou umožňuje spoločnosť prepavu atypického dlhého tovaru vhodného do systému zbernej služby a ADR zásielky. Tomu sú prispôsobené skladové priestory s nadštandardnými manipulačnými plochami. Samozrejmosťou je napojenie na medzinárodnú distribučnú sieť materskej spoločnosti, potrebné technologické aj podnikateľské know how a veľká skúsenosti s prepravnými službami službami z/do Nemecka. Vďaka hustej sieti postupne rastie aj objem zásielok producentov alebo distribútorov dodávaných do veľkých obchodných reťazcov alebo do mestských skladov, city-docks, pre subjekty z e-commerce. Klientami spoločnosti sú preto aj významné spoločnosti zo segmentu FMCG.


Zdroj a foto: Emons Spedice

 

PR

Video

Pozvánka na Retail Summit 2021

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk