dm testuje kamión na zemný plyn

Test potrvá tri týždne a vozidlo Iveco Stralis NP bude jazdiť na trase Bratislava – Senec. Ak bude test úspešný je časom plánované nasadenie vozidiel na LNG do vozového parku dm drogerie markt.

 

zemnyplyn v

 

„S touto myšlienkou sme boli oslovení zo strany nášho dlhoročného špedičného partnera ČSAD Invest Logistics. Naša spolupráca je zameraná aj na ochranu prírody a životného prostredia a obmena vozového parku za vozidlá s vyššou emisnou triedou bola jednou zo základných podmienok našej vzájomne spolupráce. Preto aj iniciatívu ČSAD Invest Logistics ohľadom nasadenia LNG vozidla za účelom minimalizácie uhlíkovej stopy sme privítali,“ vysvetľuje Zlatko Varga, manažér logistiky spoločnosti dm drogerie markt.

 


„Nášmu významnému retailovému klientovi sme sa rozhodli ponúknuť toto pokrokové environmentálne riešenie na zníženie emisií pri distribúcii produktov. Od testu očakávame menšie zaťaženie životného prostredia a taktiež nižšie prevádzkové náklady,“ hovorí Richard Lamper, Executive manager spoločnosti ČSAD Invest Logistics. „Vidíme potenciál v alternatívnych typoch pohonu, keďže svet sa nemôže už viac zameriavať len na klasické fosílne palivá, ich éra sa pomaly, ale iste končí,“ dodáva R. Lamper.


Nejde pritom o jedinú aktivitu dm drogerie markt zameranú na znižovanie záťaže na životné prostredie. „V rámci logistiky sme v posledných rokoch prešli na zavážanie tovaru na naše filiálky na plastových paletách zo 100% recyklovateľného materiálu, ktorých životnosť je neporovnateľne vyššia ako pri drevených paletách. Tiež sme v centrálnom sklade dm drogerie markt vymenili osvetlenie za úsporné LED osvetlenie, ktorým sa snažíme znížiť spotrebu energie a tým aj dopad na životné prostredie,“ konštatuje Z. Varga.


Zdroj a foto: dm drogerie markt

 

Video

Pozvánka na Retail Summit 2021

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk