Prepojenie burzy nákladov s platformou na sledovanie vozidiel

burza nakladyAktuálna poloha vozidiel hrá stále dôležitejšiu úlohu aj pri vyhľadávaní ponúk prepráv. TimoCom preto prepojil plánovač trás s funkciou združeného sledovania vozidiel TC eMap® s burzou nákladov TC Truck&Cargo®.


Pomáha tak naďalej zefektívňovať každodennú prácu svojich zákazníkov. Používatelia teraz môžu zvoliť sledované vozidlá priamo vo vyhľadávaní prepráv a dať si jednoducho zobraziť ponuky prepráv v ich okolí. Okrem toho TimoCom umožňuje prevziať pozíciu vozidla pre rozšírenú kalkuláciu trasy v TC eMap®, európskom riešení sledovania vozidiel nezávislom na poskytovateľovi, v ktorom je združených viac ako 150 partnerov z oblasti telematiky.

 

Rozšírené vyhľadávanie

 

Ponuky v konkrétnom okruhu sa doteraz dali vyhľadávať podľa PSČ a oblasti hľadania. S rozšíreným vyhľadávaním však zákazníci TimoCom nájdu ponuky prepráv v okolí vozidla ešte rýchlejšie. Stačí zvoliť sledované vozidlo a jeho aktuálna poloha sa automaticky pridá medzi parametre vyhľadávania v prehľade ponúk prepráv. V závislosti na individuálnom nastavení sú potom do výsledkov zahrnuté prepravy v okruhu až 200 km. Pomocou tlačidla „Aktualizovať" sa zoznam výsledkov neustále obnovuje, používatelia tak vďaka tomu vidia vždy celkom aktuálny stav. Zároveň s tým sa aktualizujú i údaje o polohe vozidla. Výhoda spočíva v tom, že naďalej nie je potrebné zadávať údaje o pozícii vozidiel manuálne a používateľ ani nemusí zisťovať, kde sa vozidlo nachádza, aby s vyhľadávaním skutočne mohol začať. Marcel Frings, zástupca spoločnosti TimoCom, o novej funkcii hovorí: „Naši zákazníci chcú ponuky prepráv v okolí svojho vozidla vyhľadávať čo možno najrýchlejšie. Len vďaka tomu sú schopní zabezpečiť si zaujímavú prikládku alebo náhradný náklad. S našou novou funkciou získavajú efektívneho pomocníka, vďaka ktorému si môžu dať zobraziť všetky lokality a na vhodnú ponuku ihneď zareagovať."

 

Novinky v TC eMap®

 

Čerstvou novinkou je tiež možnosť pridať priamo z prehľadu sledovaných vozidiel aktuálnu polohu vozidla ako východiskový bod na výpočet trasy, a to veľmi jednoducho a rýchlo pomocou rozbaľovacieho menu. Údaje o pozícii vozidiel už preto používatelia nemusia zadávať manuálne, čo je nesporná výhoda tohto riešenia. Trasu vrátane úseku k príslušnej preprave vďaka novej funkcii vypočítajú ešte rýchlejšie. Ďalšou možnosťou je dať si polohu vozidla zobraziť na mape a pravým tlačidlom myši ju pridať ako východiskový bod na výpočet trasy. Treťou novinkou je p automatické prevzatie vozidiel na zdieľanie. Ak zákazníci chcú svojmu obchodnému partnerovi na obmedzenú dobu umožniť sledovanie vozidla, stačí v prehľade sledovaných vozidiel v rozbaľovacom menu zvoliť možnosť „Vytvoriť zdieľanie", tým sa automaticky dostanú do ponuky „Zdieľanie vlastných vozidiel", kde je príslušné vozidlo už zvolené. Okrem toho TimoCom vylepšil symboly a údaje o stave vozidiel zobrazované pri pohybe myšou.

 

Zdroj a ilustračné foto: TimoCom

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk