Kaufland 450x1010

Kaufland 450x1010

Kaufland

jana glasova mJana Glasová
Analytička, Poštová banka

V ktorých krajoch sa míňa v maloobchode najviac?

Dôležitým pilierom rastu slovenskej ekonomiky je spotreba domácností. Situácia na našom trhu práce sa zlepšuje, nezamestnanosť klesá a mzdy naopak rastú, čo zvyšuje našu kúpyschopnosť. Vlani sme v obchodoch na Slovensku nechali až takmer 21 mld. €. V porovnaní s rokom 2016 sa tržby slovenských maloobchodníkov zvýšili o 8,4 %.

Čítať ďalej...

Ako sa vyvíjajú ceny potravín pred Veľkou nocou?

Naša krajina počas celého uplynulého roka prechádzala obdobím deflácie, to znamená, že ceny tovarov a služieb vrátane potravín v obchodoch klesali. Na jeseň sa ale v súlade s očakávaniami začal medziročný cenový pokles potravín postupne zmierňovať a od začiatku roka začali potraviny mieriť smerom nahor. Na základe najaktuálnejších februárových údajov sa ceny potravín zvýšili medziročne o 2,4 % a medzimesačne o 1,3 %. Blížia sa Veľkonočné sviatky, ktoré zvykneme tráviť v kruhu rodiny a priateľov pri plnom stole veľkonočných dobrôt. Výdavky na potraviny nám tak pred týmito sviatkami zrejme ukroja väčšiu časť z rodinného rozpočtu ako zvyčajne. Preto sme sa aktuálne zamerali na to, ako sa vyvíjajú ceny potravín a aký vývoj nás v nadchádzajúcom období čaká. Údaje pochádzajú zo Štatistického úradu SR [ŠÚ SR].

Čítať ďalej...

Jesenné pohyby cien potravín

Slovensko v súčasnosti prechádza obdobím deflácie, to znamená obdobím klesajúcich cien tovarov a služieb v obchodoch vrátane potravín. Ceny potravín od začiatku tohto roka nepretržite medziročne klesajú, pod čo sa podpisujú hlavne lacnejšie poľnohospodárske komodity na svetovom trhu, nižšie ceny energií, ale taktiež aj znížená DPH na vybrané potraviny. Podľa očakávaní by sa ale zlacňovanie agrokomodít mohlo počas jesene zastaviť, čo by sa malo postupne začať premietať aj do cien potravín.

Čítať ďalej...

Kde sa na Slovensku vlani najviac nakupovalo?

Dôležitým pilierom rastu slovenskej ekonomiky je spotreba domácností. Situácia na našom trhu práce sa zlepšuje, nezamestnanosť klesá a mzdy rastú. Následne to pomáha zvyšovať kúpyschopnosť. Vlani sme v maloobchodnej sieti na Slovensku nechali až viac než 19 mld. €. V porovnaní s rokom 2014 sa však tržby slovenských maloobchodníkov zvýšili len mierne, o 1,4 %.

Čítať ďalej...

Slováci plánujú nakupovať vybavenie domácností

Slovenská ekonomika nás v prvom polroku potešila rýchlejším tempom rastu presahujúcom tri percentá. Lepší ekonomický vývoj ide ruka v ruke aj s klesajúcou nezamestnanosťou. Mzdový rast zároveň so sebou prináša aj zlepšovanie finančnej situácie domácností.

Čítať ďalej...

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW