kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

V Čechách sa rodí nový koncept pekárskych kaviarní

Majitelia trendového konceptu Zrno zrnko chcú zákazníkov presvedčiť dôrazom na najkvalitnejšie čerstvé suroviny a výrobky „výborné ako od babičky“. Tento rok pribudnú v Prahe štyri pobočky pekárskych kaviarní.

 zrno zrnko

 

Zrno zrnko plánuje do budúcna ďalšie rozšírenie pekárskych kaviarní, ktorých počet by mal byť čoskoro dvojciferný. Spočiatku sa zameria na Prahu. Pokiaľ niekto zo zákazníkov zatúži po niečom ostrejšom, k dispozícii bude aj alkohol v obmedzenom množstve. Pečivo však bude základom ponúkaného sortimentu.


Za konceptom Zrno zrnko stojí Ondřej Kuchař s Jakubom Štefečkem. Sú to podnikatelia a zakladatelia jazykovej školy James Cook Languages, ktorá je poskytovateľom firemného vzdelávania na českom trhu. Po 19 rokoch existencie jazykovú školu v roku 2018 predali, teraz chcú preraziť s pekárskymi kaviarňami a sloganom „Pečieme vám krásny deň“.


„Ponúkneme kváskový chlieb a rožky alebo bagety, ktoré sú chrumkavé na povrchu a vláčne vnútri. Naše české a moravské koláče, rovnako ako ostatné sladké pečivo budú voňať po masle, tvarohu, ovocí a lekvároch,“ hovorí Ondřej Kuchař, spolumajiteľ konceptu Zrno zrnko s tým, že cieľom je uspokojiť aj tých najnáročnejších gastronomických pôžitkárov. Prispeje k tomu aj moderná technika talianskej výroby, vďaka ktorej pekári docielia pomalé kysnutie cesta, ktoré tak je oproti konkurencii vláčnejšie a vzdušnejšie, čo sa pozitívne prejavuje aj do jeho konzumácie.


„Pečieme všetko v jednej prevádzke v pražských Nuslích, pretože iba tak dokážeme zaručiť konštantnú kvalitu našich výrobkov. Ponúkame tiež výberovú kávu z českej pražiarne Dos Mundos. Zákazníci tak budú môcť vychutnať najrôznejšie nápoje z kombinácie pôvodne brazílskych, etiópskych a mexických kávových bôbov, ktoré pripravia skúsení baristi. Nepoužívame náhrady, enzýmy, ani prídavné látky v podobe emulgátorov. Vsádzame na kombináciu tradičnej remeselnej a ručnej výroby. Dbáme na to, aby suroviny boli preverené, do nášho pečiva tak dávame napríklad skutočné ovocie, prípadne trstinový rum,“ hovorí O. Kuchař s tým, že v DNA tejto pekárskej kaviarne je aj ohladuplnosť aj k ľudskému biorytmu. Nezavedú celonočné služby, chlebári začínajú o štvrtej ráno a ženy, ktoré pečú sladké pečivo, dokonca až o ôsmej hodine.


Zdroj a foto: Zrno zrnko

 

PR 

 

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk