Amazon prináša nové spôsoby sledovania a vyzdvihnutia vianočných objednávok

Vianoce sú pre mnohých obchodníkov a najmä zákazníkov stresujúce. Amazon sa rozhodol postarať o to, aby si tieto sviatky naďalej zachovali punc výnimočnosti.

 

amazon vianoce v

 

„Tento rok sa veľa ľudí rozhodlo zostať doma a vyhnúť sa klasickým predvianočným nákupom v kamenných predajniach. Snaha zabezpečiť darčeky pre najbližších ale zostala a dokonca narástla,“ vysvetľuje John Felton, viceprezident spoločnosti Amazon Global Delivery Services. Potrebné bolo preto prísť s novými riešeniami. „Máme viacero vylepšení a návodov, ako dať zákazníkom väčšiu flexibilitu, kontrolu nad objednávkami darčekov a pohodlie pri ich dodaní,“ dodáva.

Konkrétne ide o objednávanie na alternatívne miesto vyzdvihnutia, sledovanie balíka na ceste alebo konsolidáciu dodávok do jedného dňa.


Jednoduché sledovanie dodávok v aplikácii


Amazon Map Tracking umožňuje zákazníkom sledovať priebeh doručovania objednávky na mape v reálnom čase, v momente, kedy je kuriér v blízkosti miesta doručenia. Vďaka tejto funkcii možno zistiť napríklad aj zostávajúci počet zastávok, ktoré má kuriér pred doručením očakávanej zásielky.


Služba Amazon Share Tracking dáva zákazníkom možnosť posielať informácie o sledovaní doručovanej zásielky priateľom alebo rodine. Vďaka tomu vedia, kedy majú vianočný balíček očakávať. Akonáhle je zásielka odovzdaná na expedíciu, zákazníci môžu v aplikácii Amazon prejsť na stránku „Vaše objednávky“, zvoliť zakúpenú položku a kliknúť na funkciu „Zdieľať sledovanie“. Odkaz na informácie o sledovaní zásielky zákazníci ľahko odošlú prostredníctvom SMS správ, e-mailu alebo napríklad správ cez WhatsApp. Ak zákazník pri platbe označí kupovanú položku ako darček, po odoslaní možnosti „zdieľaného sledovania“ si príjemca môže položku rozbaliť, odoslať e-mail s poďakovaním ako aj poslať ďalšie správy priamo z Amazon aplikácie.


Amazon Photo-On-Delivery poskytuje vizuálne potvrdenie o doručení. Realizácia fotografií doručenia pomôže zákazníkov ubezpečiť, že ich balík bol bezpečne doručený na vybrané miesto a slúži ako upozornenie pre tých, ktorí chcú minimalizovať čas, kedy je balík bez dozoru.


Amazon Estimated Delivery Window poskytuje zákazníkom časový rozsah doručovania v rozmedzí 2-4 hodín. Vďaka vytvoreniu doručovacieho okna si môžu zákazníci efektívnejšie naplánovať svoj deň a v prípade potreby zabezpečiť, aby boli v čase doručovania zásielky doma.


Služba Amazon Day


Amazon Day je pohodlná možnosť doručenia, ktorá je v USA k dispozícii členom programu Prime. Môžu si zvoliť prijímanie všetkých svojich objednávok počas jedného dňa v týždni, často v menšom počte škatúľ, čo znižuje počet balíkov a dodávok. Objednávku vybraných položiek je obvykle možné zrealizovať už dva dni pred zákazníkom zvoleným dňom doručenia.


Darčeky ako prekvapenie


Zákazníci, ktorí sa obávajú o bezpečnosť balíkov alebo ich poškodenie poveternostnými vplyvmi, môžu využiť službu Key In-Garage Delivery. Tá umožňuje oprávneným členom programu Prime prijímať balíčky bezpečne vo svojej garáži a to s pomocou myQ inteligentného otvárača garážových brán. Zákazníci jednoducho prepoja svoju aplikáciu myQ s aplikáciou Key by Amazon a potom pri pokladnici vyberú túto možnosť doručenia. Po doručení balíka príde upozornenie prostredníctvom aplikácie Key by Amazon alebo Amazon - podľa toho, čo kto uprednostňuje. V predvianočnom čase sa služba Key by Amazon In-Garage Delivery rozšírila na členov programu Prime vo viac ako 4 000 mestách v rámci USA.


V tajnosti pred domácimi


Počas sviatočnej sezóny ponúka Amazon zákazníkom rôzne možnosti doručenia balíkov, vrátane alternatívnych miest vo viac ako 900 mestách v USA. Táto sieť jednoduchých, pohodlných a bezkontaktných možností vyzdvihnutia balíkov - prostredníctvom služby Amazon Hub - ponúka zákazníkom buď obslužnou alebo bezobslužnou formou v rôznych štvrtiach, mestách aj univerzitných kampusoch. Amazon Hub je k dispozícii pre desiatky miliónov položiek predaných na Amazon.com bez ďalších dodatočných nákladov s rovnako rýchlou dopravou akou je aj doručenie domov, vrátane služieb Prime Same-Day, One-Day a Two-Day Shipping poskytovaných zdarma. Zákazníci, ktorí nie sú členmi programu Prime, môžu mať pri objednávkach nad 25 USD dopravu zdarma, inak platia štandardné sadzby za prepravu.


Zákazníci si tiež môžu vychutnať zážitok z lovu darčekov a sviatočných ponúk pri preberaní svojej objednávky. Novinkou tohtoročnej vianočnej sezóny je totiž možnosť výberu 4-hviezdičkového Amazonu alebo Amazon Books ako miesta dodania. Členovia programu Prime zasa môžu dostať službu „doprava v rovnaký deň“ zdarma bez požiadavky na splnenie minimálnej výšky nákupu.


Ak si chcú zákazníci nechať doručiť zásielku do kamenného obchodu Amazon alebo na miesto Amazon Hub, po výzve pri pokladni vyhľadajú a vyberú to najvhodnejšie miesto na vyzdvihnutie. Po doručení balíka dostanú e-mailovú notifikáciu s podrobnosťami ako a kde si objednávku vyzdvihnúť. Zákazníci majú na vyzdvihnutie svojej objednávky 3 až 15 dní, v závislosti od umiestnenia Amazon Hub alebo kamennej pobočky Amazon.


Novinky môžu mať aj oveľa nápaditejšiu podobu. Aby sa zabránilo prezradeniu prekvapenia, Alexa skryje názvy položiek, ktoré môžu byť darčekmi, a to aj v prípade, ak sa zákazník spýta: „Kde mám tovar?“ alebo ak bude požadovať aktuálne informácie o doručení. Zákazníci môžu označiť položku ako darček už pri pokladni a Alexa názvy položiek neprezradí.

 

 

redakcia
Zdroj a foto: Amazon

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk