ROSSMANN zavádza v Česku samoobslužné pokladnice

Rýchle vybavenie zákazníkov v predajni a dokonalejší nákupný zážitok. Aj to prinášajú novo zavedené samoobslužné pokladnice, ktoré spustila drogéria ROSSMANN od júla 2020 v dvoch vlajkových predajniach v Prahe.

 rossmann samo pokladne

 

Pre pilotný projekt samoobslužných pokladníc boli vybrané dve pražské predajne ROSSMANN v OC Arkády a OD Máj. Projekt bol odštartovaný okrem iného za účelom skvalitnenia služieb v dôsledku opatrení vzniknutých počas pandémie koronavírusu.


Pokladnice sú totiž iba bezhotovostné a podporujú bezkontaktný nákup. „Je dôležité odpovedať na trend, ktorý vyžaduje súčasná situácia. Platba pri samoobslužnej pokladnici celý nákupný proces urýchli, zároveň ponúka zákazníkom celkom odlišný nákupný zážitok v našich predajniach a tiež pocit nezávislosti pri platení,“ hovorí Olga Stanley, manažérka komunikácie ROSSMANN.


Pokladnice fungujú intuitívne ako bežné samoobslužné pokladnice, sú užívateľsky prístupné a jednoducho ovládateľné. Zákazníci zároveň neprídu o možnosť využiť platné ponuky súvisiace s nákupom, načítaním bodov za nákup alebo uplatnením akýchkoľvek iných zliav a výhod vernostnej aplikácie ROSSMANN CLUB.


Pokladnice boli navrhnuté spoločnosťou NCR na základe inšpirácie u jedného akcionára drogistickej siete ROSSMANN, spoločnosti A.S. Watson, ktorá prevádzkuje podobné riešenie vo viac ako 5000 drogériových predajniach v 25 krajinách po celkom svete. Drogéria ROSSMANN aktuálne síce testuje službu len v dvoch pražských pobočkách, avšak nevylučuje ich postupné rozšírenie do ostatných pobočiek v sieti.


Zdroj a foto: ROSSMANN

 

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW