Ako dokáže kamerový systém ochrániť firmu?

Kamerový systém nie je len alarm, ktorý sa rozozvučí pri detekcii pohybu neželanej osoby. Pripravili sme pre vás prehľad oblastí, kde môžete moderný kamerový systém plnohodnotne využiť.

 

mobotix v

 

Vjazd vozidiel

Snímanie ŠPZ dokáže zabezpečiť každý šikovný kamerový systém. Už teraz ho využíva väčšina parkovísk vo veľkých nákupných centrách. Okrem snímania ŠPZ však kamerový systém môže ísť ďalej. Dokáže analyzovať početnosť návštev, merať rýchlosť prejazdu či kontrolovať oprávnenosť vjazdu do areálu firmy. Plynulosť prevádzky pri vstupe do do firmy môžete dosiahnuť aj odbúraním tlačených papierových lístkov (a tým aj znížite ekologickú záťaž) a posilnením riadeného vjazdu vozidiel. Na vjazd môže byť napojené automatické ovládanie brány alebo závory. Výborným pomocníkom pre firmy s väčšou flotilou automobilov je dokumentácia stavu vozidla. Kamerový systém prečíta ŠPZ, urobí obraz zo všetkých strán vozidla a uloží údaje do databázy. Ak dôjde k poškodeniu vozidla, k dispozícii máte okamžite potrebné záznamy.


Perimeter

V prípade, že potrebujete monitorovať vonkajšie priestory pred vniknutím neželanej osoby, alebo únikom z vymedzeného priestoru, klasické kamery vám už väčšinou nestačia. Dôležité je, aby moderný kamerový systém využíval videonalytiku pre detekciu pohybu osôb či áut. V prípade nepriaznivých poveternostných podmienok alebo pri väčších vzdialenostiach je vhodné kombinovať kamerové systémy s termo kamerami.


Vnútorná bezpečnosť

Okrem klasického monitoringu vnútorných priestorov firmy, skladov alebo výrobných liniek dokáže moderný kamerový systém detegovať či do výroby vstupujú zamestnanci s bezpečnostnou helmou na hlave alebo či sa zamestnanci pri výrobe nedopúšťajú porušenia bezpečnosti pri práci. Kamerové systémy Mobotix pomáhajú tiež chrániť know-how firmy vďaka možnosti riadenia prístupu a logovania osôb vstupujúcich do chránených priestorov. Každému zamestnancovi tak presne určíte práva na vstup do konkrétnych častí firmy. Eliminujete tak riziko krádeží ako aj porušenia bezpečnosti pri práci.


Termokamery s rádiometriou

Akýkoľvek požiar vo výrobnom závode môže spôsobiť výrazné škody. Od poškodenia strojov, prerušenia výroby až po ujmu na zdraví jednotlivých zamestnancov. Preto určite privítate možnosť, že termokamery s rádiometriou sú schopné merať absolútne hodnoty teploty monitorovaných objektov. Táto služba je vhodná najmä v serverovniach, archívoch či miestach, kde by akákoľvek zmena teploty mohla spôsobiť škodu veľkého rozsahu. Termokamery s rádiometriou tak slúžia ako ochrana investícií, kontinuity podnikania a zvýšenia bezpečnosti zamestnancov.


Videoanalytika

Ak máte už vlastný kamerový systém, s ktorým ste spokojný a nechcete ho meniť, môžete ho vylepšiť o inteligentné videonalytické funkcie pre detekciu a optimalizáciu výrobných procesov a bezpečnosti. Napríklad pomocou pokročilej analýzy obrazu a neurónovým sieťam možno do dopravníkov a výrobných liniek implementovať vizuálne kontroly kvality s automatizovaným triedením kvalitných a poškodených výrobkov. Všetky riešenia sú robené na mieru. Nelámte si preto hlavu, ak práve takúto videoanalytiku nepotrebujete. Kamerové systémy Mobotix ponúkajú flexibilné a plne adaptujúce riešenia práve pre vaše podnikanie.


OFF GRID riešenia

Keď je areál firmy veľký a má oblasti, kde nie je zaistená základná infraštruktúra (elektrické napájanie, internetové pripojenie), moderné kamerové systémy vedia pomôcť aj tu. Sú totiž plne autonómne. Napájanie je zaistené pomocou solárnych panelov a zabudovanej batérie. Dátový prenos je zaistený technológiou LTE. Získate tak živý náhľad na priestory, ktoré ste nemali doteraz pod kontrolou.


Logistika

Nielen logistickým centrám a doručovateľským spoločnostiam môže prísť vhod riešenie pre trasovanie zásielok, ktoré môžu byť v kombinácii s videonalytikou napojené na systém riadenia dopravníkov pre automatizované triedenie zásielok. Ak by došlo k poškodeniu zásielky, viete presne zistiť, čo sa stalo. Systém má totiž evidenciu dokumentácie stavu zásielky na príjme alebo expedícii. Samozejmosťou je prepojenie na B2B alebo B2C portály, aby klienti mohli sledovať stav svojej zásielky.


Zdroj a foto: Mobotix


PR

 

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk