Nepodceňte ani vybavenie domácej kancelárie

Či už máte momentálne home office ako súčasť vašej pracovnej rutiny alebo využívate kanceláriu na realizáciu vlastných projektov, je veľmi dôležité, aby bola plne funkčná.

 

vybavenie dom kancelarie

 

Základné vybavenie

 

Medzi základnú výbavu domácej kancelárie určite patrí notebook alebo počítač. Väčšina kancelárskych prác sa odohráva práve na počítači a preto je dobré investovať do kvalitného počítača, aj keď väčšina z nás počítačom disponuje. Ak si nechcete veci ukladať priamo do vášho počítača, odporúčame si zakúpiť externý disk, ktorý vám zhromaždí všetky súbory na jedno miesto. Medzi ďalšie nevyhnutné súčasti patrí tlačiareň a kopírka. Z nábytku je veľmi dôležité voliť správne pracovné osvetlenie v studených odtieňoch prostredníctvom lampy. Rovnako je vhodné zvoliť správnu a pohodlnú stoličku, ktorá vám umožní sedieť vzpriamene.

 

Je samozrejmé, že preto, aby ste sa cítili v pracovnom prostredí dobre, môžete si priestor ozdobiť dekoráciami. Odporúčame však na stole nechávať čo najmenej vecí, ktoré môžu rozptyľovať vašu pozornosť. Veľmi dobrou alternatívou môžu byť obrázky nad stolom alebo polička s dekoráciami, pretože takto nebudete mať tieto predmety priamo na očiach a umožní vám to lepšie sa sústrediť. Veľmi vhodné sú aj rôzne zakladače a škatule, ktoré vám pomôžu roztriediť si pracovné papiere, aby ste v nich mali systém.

 

Základné pravidlá

 

Medzi základné pravidlá pre vznik plne funkčnej kancelárie patrí zvoliť priestor, ktorý má dostatok prirodzeného svetla. Pri práci je totiž dôležité, aby ste mali prísun svetla, ktoré vás bude dobíjať energiou. Rovnako je podstatné, aby ste si kanceláriu zriadili v prostredí, ktoré viete oddeliť od zvyšku chodu vašej domácnosti. Určite teda musí byť v miestnosti, ktorá sa dá zavrieť dverami a najlepšie je, pokiaľ ide o miestnosť, ktorá sa bežne počas dňa nevyužíva - ako napríklad spálňa.

 

Pokiaľ ide o nábytok, treba pracovať najmä s vašim priestorom. Voľte kvalitný nábytok s primeranými rozmermi, aby ste nezaberali veľa miesta, ale zároveň ste si mohli dopriať aj všetky technické vychytávky. Rovnako je dôležité, aby ste mali dostatok priestoru na organizáciu vašich vecí, pretože chaos na pracovnom stole vám k pracovnému nasadeniu veľmi nepomôže. Samozrejme treba prihliadať aj na praktickú stránku veci a voliť priestor, kde budete mať prístup k zásuvke aby ste mohli svoj notebook pohodlne napájať.

 

 

PR

 

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk