Action otvoril v Bratislave prvú slovenskú predajňu

Pribudla v obchodnom centre Danubia v bratislavskej Petržalke a onedlho k nej pridá druhá, tá sa bude nachádzať v bratislavskom obchodnom centre Shopping Palace Zlaté Piesky. Známa je už aj lokalita tretej slovenskej predajne, svoje brány otvorí v rámci jedného z obchodných centier vo Zvolene.

 

action otvorenie predajne v


Pre rýchlo rastúci holandský diskontný reťazec Action, ktorý vznikol v roku 1993, je Slovensko 11. trhom, na ktorom pôsobí. Okrem uvedených troch predajní budú v tomto roku otvorené aj ďalšie. Rozmiestnené budú v rámci celého územia Slovenska. Konkrétne lokality ďalšej expanzie vedenie Action zatiaľ neprezradilo. V krajinách, kde už táto sieť pôsobí, fungujú predajne v rámci nákupných centier, ulíc, ale aj samostatne. Celkovo v Európe pod touto značkou pôsobí viac než 2270 predajní. Tie navštívi asi 11 miliónov zákazníkov týždenne. Ďalších 8 miliónov ľudí zavíta každý týždeň na webovú stránku Action.com. Cieľová skupina nie je podľa vedenia tohto diskontu špecifikovaná, ponuka je pripravená tak, aby splnila požiadavky zákazníkov rôznych vekových aj príjmových skupín.


Záujem od prvých hodín


Slovákom značka Action nie je úplne neznáma. Mnohí už v minulosti zavítali, alebo sa dokonca stali stálejšími zákazníkmi jej predajní v prihraničných oblastiach Rakúska. Zo susedných krajín pôsobí Action aj v Poľsku a tiež v Česku, kde má aktuálne 43 obchodov. Podobný úspech, aký táto značka zaznamenala od otvorenia na českom trhu, sa podľa slov Petra Juliša, generálneho riaditeľa Action na Slovensku a v Českej republike, očakáva aj na Slovensku. Holandský diskont má na to dobré predpoklady. Svedčil o tom napokon aj obrovský záujem zákazníkov snáď všetkých vekových kategórií a dlhé čakacie rady pri pokladniciach, prakticky okamžite po otvorení prvej bratislavskej predajne. Bratislavská Danubia sa za približne dve hodiny po otvorení postupne napĺňala množstvom zákazníkov s rozmernejšími nákupnými taškami tohto reťazca s typickým modrým logom. Isté je, že inak to nebude ani v ďalších lokalitách, kde sa dostane.


Ponúkaný sortiment


Prvá bratislavská predajňa má rozlohu vyše 1 000 m2 a približne rovnaká bude aj veľkosť predajných plôch plánovaných slovenských pobočiek. V prvej prevádzke našlo zamestnanie 20 ľudí, celkovo táto sieť, v rámci krajín kde pôsobí, poskytuje prácu viac než 65 000 ľuďom a pre zaujímavosť 130 rôznym národnostiam.


Obyvateľom Bratislavy a ďalším návštevníkom Bratislavy je u tohto obchodníka k dispozícii denne 6 000 výrobkov zo 14 produktových kategórií. Ponuka siaha od hračiek a náradia cez záhradkárske potreby až po DIY, potreby pre zvieratá a trvanlivé jedlo za priaznivé ceny. Sortiment je vyskladaný na základe skúseností z ostatných trhov a aj podľa požiadaviek zákazníkov. Ako povedali zástupcovia vedenia Action, produktové portfólio predajní vždy dômyselne dopĺňa ponuku ostatných obchodníkov, ktorí pôsobia v susedstve či blízkom okolí. V Action sú to jednak tovary každodennej spotreby a potom tie, ktorých úlohou je zákazníka príjemne prekvapovať, trebárs po dlhšom blúdení predajným priestorom.


Pokiaľ ide o najpredávanejšie tovary, P. Juliš hovorí, že v susednom Česku sú to potraviny – jedlo aj nápoje a predpokladá, že na Slovensku to bude rovnaké. „Obľúbený v našich českých predajniach je však aj hobby sortiment, tiež tovary súvisiace s vybavením domácnosti a prekvapuje nás aj kategória petfood, ktorá takisto patrí k tým viac predávanejším,“ špecifikuje P. Juliš.

 

action 1


Hľadanie prekvapení


Je zrejmé, že pre zákazníkov sú u tohto obchodníka silným a hlavným lákadlom nízke ceny. Viac než 1 500 produktov  ponúka za menej než jedno euro a priemerná cena všetkých výrobkov nedosahuje niekedy ani 2 €.


Ďalšou charakteristickou črtou tohto reťazca je aj to, že časť sortimentu priebežne obmieňa. Ako špecifikoval pri otvorení prvej bratislavskej predajne P. Juliš, zhruba 30% podiel z celkovej ponuky patrí stálemu sortimentu, 70% tovarov sa mení. Aj vďaka tomu môžu zaručiť zákazníkom lákavé momenty prekvapenia, ktoré podľa skúseností z už existujúcich trhov a predajní nastávajú najmä pri hľadaní nových, zaujímavých a atraktívnych tovarov. Zároveň je obmieňanie ponuky spôsob, ako reagovať aj na prípadnú horšiu ekonomickú situáciu. Dá sa to docieliť ponukou tovarov s aktuálne priaznivejšou cenou.


Pre zaujímavosť, zásobovanie predajní Action prebieha približne 4-6 x týždenne, pričom každý týždeň nastáva obmena asi 150 produktov. Šanca, že sa rovnaký výrobok opäť po čase vráti do predajní, je nižšia, no zákazník má minimálne istotu, že mu budú ponúknuté porovnateľné výrobky.


Tovarová skladba predajní tohto diskontu je vo všetkých krajinách, kde pôsobí, rovnaká, a to zhruba na 90-95%. Zvyšok tvorí lokálne pripravená ponuka, ktorá vyplýva aj zo špecifík danej krajiny či konkrétnych požiadaviek spotrebiteľov. Jedným z príkladov, kedy sa to takto deje, je kategória školské potreby. Vo všeobecnosti platí, že čím väčšia krajina, tým je podiel lokálnych špecifík a potrebných prispôsobení sortimentu vyšší.


V predajniach Action zároveň môžu dostať príležitosť nielen globálni, ale aj lokálni hráči „Ak pôsobí v krajine, kde máme zastúpenie, zaujímavý výrobca, či značka, ktorú zákazníci obľubujú a pravidelne vyhľadávajú, nebránime sa jej zavedeniu ani u nás,“ potvrdzuje P. Juliš.


V znamení udržateľnosti


Action ako popredný hráč medzi európskymi diskontmi cíti nevyhnutnosť zlepšovať kvalitu predávaných produktov a tiež dodávateľských reťazcov, a tým chce znižovať emisie CO2. Dbá na elimináciu uhlíkovej stopy a presadzovanie cirkulárneho hospodárskeho modelu. Na stretnutí s médiami uviedol v tejto súvislosti viacero príkladov. Tak napríklad v roku 2021 pochádzalo až 70 % drevených a 86 % bavlnených produktov v ponuke z udržateľných zdrojov. Do roku 2024 si dal diskont za cieľ, aby vyrobených udržateľne bolo 100 % týchto produktov. 

 

action 2

 

Mobilná aplikácia a technológie


Zviditeľňovanie aktuálnej ponuky bude v rámci slovenského trhu prebiehať najmä prostredníctvom sociálnych sietí. „Zákazníci radi zdieľajú to, ako sa im podarilo skrášliť byt s využitím výrobkov, ktoré si kúpili v našich predajniach. Mnohí sa tiež radi podelia s tým, čo sa im podarilo u nás výhodne kúpiť,“ vysvetľuje P. Juliš. Zároveň dodáva, že aj na Slovensku už odštartovala Action mobilná aplikácia, v rámci ktorej budú môcť zákazníci využívať rôzne zaujímavé ponuky a príležitosti lacno nakúpiť. Zároveň to má byť platforma, prostredníctvom ktorej bude zviditeľňovaná lákavá ponuka a budovaný vzťah so zákazníkom. Zavedenie klasických vernostných kariet v pláne nie je.


O tom, že táto diskontná sieť má blízko k moderným možnostiam nákupu svedčí aj fakt, že v domovskom Holandsku testuje online predaj. „V ponuke nášho e-shopu je však odlišný sortiment, než ten, ktorý je zastúpený v kamenných predajniach. Tie naďalej zostávajú pre nás hlavným a kľúčovým miestom predaja s unikátnou ponukou,“ dodáva P. Juliš. Novo budované predajne majú moderný štandard a sofistikované vybavenie, nezabúda sa však ani na ľudský faktor, ktorý je stále tým najdôležitejším.


Personál to však môže mať ešte ľahšie. V susednom Česku sú napríklad v siedmych z existujúcich predajní uplatnené už aj samoobslužné pokladnice. „V prvých predajniach na Slovensku sme sa však rozhodli vsadiť na ľudský kontakt s pokladníkom,“ dodáva P. Juliš.

 

Zamestnanci


S expanziou maloobchodných sietí sa spája aj potreba zohnať kvalifikovaný a vhodný personál. „Zatiaľ sme v tejto oblasti na Slovensku úspešní. Vybraní kandidáti absolvovali školenia podľa konkrétnych pozícií, pre personál predajní tieto školenia trvajú zhruba dva týždne. Usilujeme sa využiť príjemný a ochotný personál, maximálne zákaznícky orientovaný. Kladieme dôraz na to, aby nakupujúceho v prípade potreby dokázal kvalitne navigovať po predajnej ploche a dokázal mu plnohodnotne poradiť s výberom,“ uvádza P. Juliš.


Distribučné centrum


Na záver dodajme, že pre Action nie je Slovensko úplne novým prostredím. Reťazec už v roku 2021 uviedol do prevádzky moderné distribučné centrum s rozlohou 50 000 m2, ktoré sa nachádza v Bratislave. Z tohto miesta zásobuje svoje rakúske a nemecké predajne, ku ktorým sa teraz pridajú aj tie slovenské.

 

Pripravil: Daniel Košťál
Ilustračné foto: Action

 

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk