Zálohové automaty vhodné pre každého

Široký sortiment zálohových automatov, ktoré navyše ponúkajú možnosťou prispôsobenia sa potrebám maloobchodníkov sú oceniteľným benefitom.

 envipco

Fons Buurman (vľavo), Ladislav Procházka (vpravo)

zdroj: Envipco

 

Zakladateľ spoločnosti Envipco ešte v roku 1979 patentoval zariadenie, ktoré dokázalo prijať a rozdrviť hliníkové plechovky novým revolučným spôsobom. S touto charakteristickou črtou začal úspech spoločnosti, ktorá postupne priniesla na trh celý sortiment zálohových automatov. V USA napríklad dodáva Envipco svoje automaty niektorým z najväčších a najznámejších maloobchodníkov ako Wallmart, Stop&Shop či BJ's.


Spoločnosť Envipco rozšírila svoje pôsobenie na Slovensku. O jej inovatívnych riešeniach v oblasti recyklácie sme hovorili s viceprezidentom pre rozvoj podnikania v Európe Fonsom Buurmanom a riaditeľom slovenskej pobočky Ladislavom Procházkom.


Envipco je jedným z najväčších poskytovateľov zálohových automatov, najmä v USA. Kde inde je ešte možné vidieť zálohové automaty Envipco?


F. Buurman: Envipco sa po úspešnom a dlhodobom pôsobení na americkom trhu rozhodlo priniesť svoju technológiu a skúsenosti do Európy. Popri výrobnom závode v USA Envipco otvorilo aj závody v Nemecku a Rumunsku, ktoré majú slúžiť európskemu trhu. Pôsobíme tiež vo Švédsku, Francúzsku a Grécku, kde je aktuálne v prevádzke takmer 1 000 zálohových automatov a nedávno sme získali kontrakt na Malte. V tejto ostrovnej krajine dodáme viac ako 300 zálohových automatov pre národný zálohový systém.


Nedávno ste otvorili showroom v Bratislave. Prečo práve teraz?


L. Procházka: Európania si čoraz viac uvedomujú svoj vplyv na životné prostredie. Z tohto dôvodu európske krajiny, vrátane Slovenska, zavádzajú zálohové systémy, aby zvýšili úroveň recyklácie nápojových obalov. Zálohový systém sa má na Slovensku spustiť začiatkom roka 2022. Ponúkame široký sortiment zálohových automatov, aby sme maloobchodníkom čo najviac uľahčili ich prípravu na zálohový systém.

 

envipco automaty

Široký sortiment zálohových automatov – Quantum, Ultra HDS, Flex, Ultra (zľava doprava)

zdroj: Envipco


Čo odlišuje riešenia Envipco od konkurencie?


F. Buurman: Envipco ponúka riešenia pre maloobchodníkov bez ohľadu na ich veľkosť. Náš sortiment začína zálohovým automatom FLEX, ktorý dokáže zálohovať PET fľaše aj plechovky a zaberá plochu len 0,5 m2. Potom máme stroje s rôznymi kapacitami ako ULTRA a OPTIMA a naším najväčším zálohovým automatom je QUANTUM, ktorý je určený na hromadný zber. Všetky automaty sú vyrobené z vysoko kvalitných materiálov a je možné ich prispôsobiť potrebám klienta.


L. Procházka: Okrem širokej ponuky automatov Envipco zjednodušilo ich inštaláciu, obsluhu aj servis. Vďaka najlepšej technológii na trhu v kombinácii s našimi takmer 40-ročnými skúsenosťami sa maloobchodníci nemusia obávať o servis a údržbu.


Spomenuli ste, že zálohový automat Quantum je určené na „hromadný zber“. Čo to znamená?


F. Buurman: Zálohový automat Quantum dokáže spracovať až 100 nádob za minútu. Systém hromadného zberu znamená, že spotrebitelia môžu naraz vyprázdniť svoje tašky s plechovkami a PET fľašami a stroj ich automaticky triedi vysokou rýchlosťou. S týmto riešením nie je nutné vkladať obaly po jednom, zákazníci sa tak nemusia obávať zašpinenia rúk či dlhého čakania. Pre maloobchodníkov je Quantum skvelým riešením aj v tom, že môže byť umiestnený vonku na parkovisku, takže nezaberá miesto priamo na predajni. Okrem toho, vďaka patentovanému systému stláčania, dokáže automat Quantum spracovať až 20 000 plechoviek a 7 000 PET fliaš. Populárnym je napríklad vo Švédsku, kde sme týchto automatov už umiestnili viac ako 100.


Kde začnete na Slovensku?


L. Procházka: Postupne uzatvárame zmluvy menšími aj väčšími regionálnymi skupinami, ako napríklad COOP Jednota, či samostatnými prevádzkami – jednotlivcami. Sme pripravení pomôcť aj ďalším maloobchodníkom tým, že im poskytneme najvhodnejšie riešenie zálohových automatov pre ich prevádzky.

 

Kontakt: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

www.envipco.com

 

PR

 

Video

Retail Summit 2021 v 100 sekundách

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk