Víziou spoločnosti TOMRA je viesť revolúciu v oblasti zdrojov

Na Slovensku bude onedlho o spustený systém zálohovania nápojových obalov (deposit return system – DRS). V krajinách, ktoré tieto systémy využívajú, sa k cene nápojových obalov pripočítava vratná záloha, ktorá motivuje zákazníkov recyklovať.

 

roman postl 

Ide o overený spôsob znižovania množstva odpadkov, ktorý zároveň podporuje recykláciu nápojových obalov. Systémy zálohovania nápojových obalov pomáhajú udržiavať materiál z použitých nápojových obalov v nepretržitom cykle opätovného používania. Obchodníci, vzhľadom na to, že sú v srdci tohto cyklu, a sú miestom, kde zákazníci nakupujú a vracajú nápojové obaly, zohrávajú v tomto procese rozhodujúcu úlohu.

 

Recyklácia sa vám vráti


• Zmeňte recyklovanie na zážitok, vďaka ktorému sa k vám budú zákazníci vracať
• Doprajte svojim kolegom podporu, ktorú potrebujú, aby mohli efektívnejšie pracovať
• Uistite sa, že vaša investícia do automatizácie výkupu obalov sa vám oplatí dnes a aj do budúcnosti.

 

Riešenia pre rôzne predajne


S touto dôležitou výzvou môže obchodníkom pomôcť spoločnosť TOMRA, ktorá má v portfóliu široký výber systémov pre všetkých predajcov od menších predajní potravín až po tie najväčšie supermarkety. Aké konkrétne možnosti ponúka?
Majte všetko pod kontrolou vďaka prijímaniu, spracovávaniu a uskladňovaniu vratných obalov v jednom samostatne stojacom recyklačnom automate (zálohomate).


TOMRA T70 Dual
Prijíma plastové fľaše a plechovky a ponúka veľký úložný priestor.


TOMRA T70 TriSort
Prijíma až tri typy recyklovateľných materiálov, vrátane obalov na opakované plnenie.


TOMRA T90
Prijíma dva typy recyklovateľných materiálov a má najväčší skladovací priestor zo všetkých samostatne stojacich automatov.


Potrebujete väčší skladovací priestor? Modulárne reverzné automaty na výkup obalov umožňujú flexibilne navrhnúť systém, ktorý bude vašej predajni najviac vyhovovať.


TOMRA T9 with EasyPac
Nakonfigurujte si T9 EasyPac tak, aby dokonale zapadol do vášho predajného zázemia a aby ste vďaka nemu na maximum využili priestor, ktorý poskytuje vaša prevádzka. Nezáleží, či potrebujete jednu alebo päť zberných nádob.


TOMRA T9 with MultiPac
Zozbierajte najviac nápojových obalov prostredníctvom tohto systému bez nutnosti vyprázdniť zbernú nádobu. Dva automaty T9 prijímajú obaly rýchlo a efektívne a MultiPac ponúka až 7 zberných nádob s najväčšou dostupnou úložnou kapacitou.


Automatizované reverzné systémy TOMRA sú prepojené s modernou digitálnou platformou s nástrojmi, programovacím rozhraním a službami, ktoré vám pomôžu pracovať efektívnejšie. Vďaka tomu pritiahnete a udržíte si zákazníkov.

 

Reverzný automat dokonca môžete zmeniť na marketingový nástroj s promo akciami a darčekmi pre zákazníkov. Možnosti týchto zariadení sú zaujímavé a splnia očakávania každého moderného obchodníka. Zariadenia napríklad môžete monitorovať na diaľku. Budete tiež dostávať upozornenia v reálnom čase a vďaka tomu ste vždy pripravení pomôcť vašim zákazníkom s recykláciou. Pravidelné týždenné hlásenia údajov z vašich výkupných automatov zasa využite na maximalizáciu produktivity vašej predajne.


Servis dostupný vždy, keď treba


Kúpou zariadenia však zďaleka nič nekončí. Divízia TOMRA Services ponúka vzdialený prístup a širokú sieť servisných technikov, aj vďaka tomu budú vaše reverzné automaty fungovať bezchybne. Využiť môžete vzdialený monitoring v reálnom čase, preventívnu údržbu, online aj osobnú podporu od odborníkov, samozrejmosťou je komplexné zaškolenie.

 

Spoločnosť TOMRA bola založená v roku 1972. Už takmer 40 rokov prináša riešenia Clean Loop Recycling, ktoré pomáhajú uzatvárať kruh recyklácie nápojových obalov a neustále ich premieňať na nové. So zhruba 80 000 inštaláciami na viac ako 60 trhoch sveta TOMRA zaručuje, že jej reverzné automaty dokážu vyzbierať až 40 miliárd nápojových obalov ročne. Na slovenskom trhu je TOMRA aktívna od roku 2002 a aktuálne prevádzkuje asi 900 automatov.

 

TOMRA


PR

 

Video

Retail Summit 2021 v 100 sekundách

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk