kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

Obchodníci viete, ako by mali vyzerať recyklačné odberné miesta?

Automaty, v ktorých budeme od nového roka zálohovať jednorazové obaly, sa budú postupne inštalovať v predajniach po celom Slovensku. Aké výhody tieto recyklomaty prinesú zákazníkom a obchodníkom?

 TOMRA

 

Na spustení systému recyklácie PET fliaš a plechoviek počas týchto mesiacov pracujú celé tímy odborníkov. Prípravy však prebiehajú aj priamo v predajniach, ktoré zabezpečia najdôležitejšie body procesu zálohovania. Zákazníci budú svoje použité obaly odovzdávať práve na miestach, kam pravidelne chodia na nákupy potravín.


Recyklomaty zabezpečia efektívnosť a jednoduchosť


Skúsenosti z iných krajín, kde zálohovanie prebieha už nejaký čas, ukazujú veľký zmysel využívania recyklomatov. Tieto automaty, do ktorých budeme hádzať použité obaly, preto budú nainštalované aj v stovkách slovenských obchodov.


„Naše stroje úspešne prešli verifikáciou zo strany príslušných slovenských úradov, čo je skvelá správa. Práve v týchto dňoch naši pracovníci začínajú s inštaláciami priamo v obchodoch,“ vraví Roman Postl, konateľ spoločnosti TOMRA Collection Slovakia, ktorá má po celom svete približne 80 000 recyklomatov a na Slovensko prináša takmer polstoročie skúseností.


Najväčšie výhody prinesú recyklačné automaty v podobe praktickosti a efektivite. Dokážu prijímať, rozpoznávať, triediť, znehodnocovať a skladovať vhodené PET fľaše či plechovky. Recyklomat pre zákazníka zároveň zúčtuje vrátenie zálohy. Obchodníci privítajú tiež pravidelné užitočné analýzy a reporty, ktoré prinesú užitočné dáta a štatistiky.

 

tomra


Zálohovanie musí vyvolať pozitívne emócie


TOMRA spustenie systému zálohovania zvládla už v mnohých krajinách. Vie preto, aké služby budú obchodníci najviac potrebovať – preto zriadila hotline a infolinku, ale samozrejmosťou je aj preventívny servis. „Obchodom poskytneme podporu online aj priamo v obchodoch. Naši technickí pracovníci sa budú starať o recyklomaty priamo v predajniach a obchodníkom budú poskytovať podporu prakticky kedykoľvek,“ dopĺňa R. Postl.


Líder v oblasti zálohovania a recyklácie tiež upozorňuje, že pre zákazníkov bude dôležitý aj vzhľad priestorov, kde budú svoje obaly vracať. Práve pozitívna skúsenosť so zálohovaním môže rozhodnúť o tom, či do daného obchodu prídu ľudia opäť. Spoločnosť preto pred spustením zálohovania spoločne s obchodmi vytvorí pre recyklomaty príťažlivé a zaujímavé zázemie.


„Naším spoločným cieľom je vytvoriť pre zákazníkov v obchodoch také prostredie, v ktorom budú zálohovať obaly s radosťou. Recyklomaty síce zabezpečia rýchlosť a jednoduchosť procesu, ale pridanú hodnotu dodá práve pozitívna emócia,“ uzatvára R. Postl.

 

tomra

 

Ako by malo vyzerať prostredie v okolí recyklomatov?


- Obchodníci by mali recyklomaty označiť zaujímavým a pozitívnym posolstvom, ktoré vyzdvihuje zálohovanie a recykláciu.


- Pokiaľ je možné, automaty by mali byť umiestnené blízko vchodu, aby boli pre zákazníkov dostupné.

 

Zdroj a foto: TOMRA, Meny Åsgårdstrand

 

PR

 

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk