kaufland

kaufland veggie banner l

kaufland

COOP Jednota štartuje unikátnu spoluprácu so spoločnosťou Tchibo

COOP Jednota ako prvý potravinový reťazec na Slovensku prináša zákazníkom možnosť zakúpiť si produkty zo sortimentu značky Tchibo, priamo vo svojich predajniach prostredníctvom tzv. Tchibo kútikov.

 COOP Jednota Tchibo kutik

 

 

Vystavený nepotravinový tovar bude dopĺňaný týždenne podľa aktuálnej kolekcie. Spotrebitelia ho nájdu vo vybraných prevádzkach COOP Jednoty už od utorka 29. septembra.


„Vážime si dôveru našich zákazníkov a preto neustále pracujeme na tom, aby sme im navodili pocit výnimočnosti aj počas nakupovania. Mnohé produkty značky Tchibo sú zamerané na domácnosť, avšak počet predajní tejto značky je na Slovensku zatiaľ limitovaný. Verím, že naše partnerstvo spestrí ponuku nepotravinového tovaru v našej sieti a poteší spotrebiteľov,“ hovorí Branislav Lellák, vrchný riaditeľ obchodnej sekcie COOP Jednoty Slovensko. „Výrobky Tchibo sa okrem overenej kvality a dobrej ceny vyznačujú aj udržateľnosťou, teda ohľaduplnosťou voči prírode a ľuďom v rámci výrobného procesu. Dôraz na tieto hodnoty v spoločnosti Tchibo neustále rastie. Zodpovedný prístup firmy v podnikaní považujeme za mimoriadne dôležitý a aj to je jeden z dôvodov našej spolupráce,“ dodal B. Lellák.

 

Trendové predajné miesta


Prevádzkovanie tzv. Tchibo depotov je unikátny projekt, ktorý spoločnosť Tchibo odštartovala v Nemecku ešte v roku 1985 v predajniach s potravinami. Od začiatku išlo o predajné miesta s typickou atmosférou a špičkovým predajným servisom. Na začiatku bola súčasťou týchto predajných miest dokonca pražičky kávy, ktoré mali podporiť u zákazníkov túžbu po absolútne čerstvých produktoch. Neskôr boli pražičky odstránené a to preto, aby vznikol priestor pre ďalšie, stále žiadanejšie tovary. V tomto prípade to bol najmä nepotravinový sortiment.


Tento spôsob predaja, ktorý má väčšinou podobu príjemnej symbiózy, prináša výhody obom obchodníkom. Okrem tých, čo sú všeobecne známe je to predovšetkým príležitosť osloviť nové skupiny zákazníkov. Podľa niektorých zistení takéto spojenie zožína úspechy najmä pri všeobecne vyhľadávanejšom sortimente pre každodenný život.


Aj v prípade značky Tchibo ide o malé „shop-in-shopy“ u vybraných partnerov, ktoré sa osvedčili už aj na trhu v Rakúsku, Švajčiarsku a v Česku. Na slovenský trh ich teraz prináša v rámci niektorých svojich predajní maloobchodná sieť COOP Jednota.

 

„Vychádzame v ústrety zákazníkom predovšetkým v mestách a lokalitách, kde nemáme vlastnú značkovú predajňu a zvyšujeme tak počet miest, kde sa môžu spotrebitelia s naším tovarom stretnúť. Veľkou výhodou je, že tovar si môžu detailne popozerať na vlastné oči, chytiť do rúk a jeho kúpou si spraviť malú radosť počas bežných nákupov,“ približuje Ondřej Mokrý, Head of Depots CZ/SK.

 

COOP Jednota Tchibo kutik


„Obchod v obchode“ je trendový, prepracovaný systém, v tomto prípade priestor s veľkosťou do 15 m2, ktorý je ušitý na mieru a začlenený do regálového systému predajne. Prispôsobivosť a funkčnosť tohto riešenia umožňuje efektívny merchandising s pravidelnou obmenou sortimentnej ponuky a cielenú komunikáciu so zákazníkom. Zákazníkmi je tento prvok na predajnej ploche obvykle rýchlo identifikovaný.


V Tchibo kútikoch sa bude predávať spotrebný tovar z posledných piatich kolekcií za rovnaké ceny, ako v kamenných predajniach Tchibo či e-shope. V ponuke nebudú chýbať vyhľadávané výrobky do kuchyne, praktickí pomocníci do domácnosti, športové a módne oblečenie, elektronika a hračky. Predaj novej kolekcie Tchibo sa v kútikoch začne vždy od utorka a sortiment sa bude každý týždeň meniť.

 

Prvé zapojené predajne


Do spolupráce s nemeckou sieťou predajní Tchibo sa v prvej fáze projektu zapojí päť spotrebných družstiev maloobchodného systému COOP Jednota prostredníctvom svojej vybranej prevádzky v Nitre, Galante, Prievidzi, Čadci a v Nových Zámkoch. Zákazníci si budú môcť vybrať nepotravinový tovar z aktuálnej kolekcie a zakúpiť priamo v predajni.

 


Zoznam predajní COOP Jednota s možnosťou nákupu Tchibo produktov s predbežnými termínmi „otváračiek“:

 

COOP Jednota TEMPO Supermarket, OC Max Chrenovská 30, Nitra 29.9.2020

COOP Jednota Supermarket, Hlavná 951/21, Galanta 30.9.2020
COOP Jednota TEMPO Supermarket, Ľuda Ondrejova 17, Prievidza 6.10.2020
COOP Jednota TEMPO Supermarket, Moyzesova 53, Čadca 7.10.2020
COOP Jednota Tempo Supermarket, Janka Kráľa 7, Nové Zámky 13.10.2020


  

Zdroj a foto: COOP Jednota

 

PR

 

Video

Prvé ohlasy spotrebiteľov na recykláciu plastov

Retail Podcast

Category Management 2: Koho zapojiť do vytvárania plánogramu

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk