Nie je paleta ako paleta. Poolingové riešenie CHEP má jasné pravidlá

Hoci sa plné regály v obchodoch môžu spotrebiteľom zdať samozrejmosťou, preprava tovaru na miesto predaja je zložitý proces. Pre spoločnosť CHEP, priekopníka obehového hospodárstva, je funkčnosť a efektivita dodávateľských reťazcov prioritou, ktorú sa snaží docieliť riešením známym ako paletový pooling, respektíve outsourcing paletového hospodárstva.

 

CHEP 722 v

 

Benefity pre celý trh

 

Princíp paletového poolingu je jednoduchý. CHEP vlastní fond vlastných prepravných paliet – od plastových štvrťpaliet 600x400, polpaliet 800x600, europaliet rozmeru 1200x800 až po industriálne palety 1200x1000. Palety poskytuje CHEP v režime prenájmu svojim zákazníkom – výrobcom – aby ich využili za vopred dohodnutých podmienok na distribúciu svojho tovaru. Takto sú následne tovary dodané na paletách CHEP do maloobchodných predajní. Po spotrebovaní tovaru sú vyprázdnené palety bezplatne zvážané zbernou službou CHEP do servisných centier spoločnosti. Tam sa následne vykoná kontrola kvality, opravy, obstaranie a palety sa v súlade s požadovaným štandardom CHEP opäť poskytnú výrobcom k ďalšiemu distribučnému cyklu.


„Celosvetovo máme v obehu 345 miliónov paliet. Na Slovensku je výrobcom a distribučným spoločnostiam vydaných 1,5 až 2 milióna paliet ročne. Záujem zákazníkov nás teší a systém dnes funguje v širokej distribučnej sieti zúčastnených subjektov – či výrobcov alebo maloobchodníkov. Poskytuje tak stabilné paletové riešenie pre všetkých partnerov dodávateľského reťazca,“ spresňuje Stanislav Holič, Country Leader CHEP pre Slovensko.


Pooling šetrí zákazníkom čas, finančné aj ľudské zdroje a zvyšuje udržateľnosť dodávateľských reťazcov. Aby však mali z paletového poolingu maximálny prospech všetci partneri – zákazníci CHEP (výrobcovia) aj koneční spotrebitelia (retaileri a veľkoobchodníci) – je dôležité narábať s paletami CHEP zodpovedne. Pre charakteristicky modré palety je po použití a spotrebovaní tovaru nutné objednať ich odvoz. CHEP ich bezplatne odvezie z každého skladu retailu či veľkoobchodu do svojho najbližšieho servisného centra.


Používanie prepravných paliet CHEP na iné ako dohodnuté účely je zakázané. Rovnako je neprípustný ich ďalší prenájom, predaj či distribúcia iným subjektom. Zneužívanie paliet CHEP a ich poskytovanie tretím stranám je totiž porušením vlastníckych práv a spoločnosť CHEP sa voči nemu môže brániť aj právnymi prostriedkami.

 

Ako spoznať palety CHEP? Jednoducho, okrem spomínanej modrej farby sú označené nápismi „Owned by CHEP“ alebo „Property of CHEP“.

 

Zodpovednosť pomáha aj planéte


Udržateľnosť je jedným zo základných pilierov, na ktorých pooling CHEP stojí, pričom plány v tejto oblasti spoločnosť plní aj vďaka svojim partnerom.

 

 

„Vrátenie 25 paliet CHEP zachráni jeden strom. Dve vrátené palety sa rovnajú množstvu odpadu, ktoré vyprodukuje jeden človek za deň a vrátením jednej palety sa ušetrí jeden kilogram odpadu,“ vypočítava Stanislav Holič.

 

Nevrátené alebo zničené palety majú negatívny dopad na dodávateľský reťazec, na spotrebiteľa aj na prírodné prostredie.

 

Čo by ste teda mali urobiť, ak vo vašom obchode či v sklade nájdete modrú paletu CHEP?
- Oddeľte paletu CHEP od ostatných typov paliet a požiadajte CHEP o bezplatný odvoz
- Odovzdajte paletu vodičovi, ktorý zabezpečuje odvozy paliet pre spoločnosť CHEP
- V žiadnom prípade ju nemožno odovzdať tretím osobám
- Odvoz voľných paliet CHEP si môžete objednať cez žiadosť o vyzdvihnutie, na webovej adrese Collect.chep.com

 

Akékoľvek otázky je možné smerovať aj na telefónne číslo +421 800 222 437 alebo na e-mail Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.. Viac informácií nájdete na webe CHEP.com.

 

Spoločnosť CHEP ďakuje všetkým za spoluprácu a zodpovedný prístup.

 

Zdroj a foto: CHEP


PR

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk