Karimpol otvára prvú fázu projektu Squarebizz Bory

V rámci prvej fázy projektu, ktorá priniesla 15 000 m2 moderných a ekologických predajno-skladovacích a výstavných priestorov v novom koncepte Work.Shop.Store., aktuálne otvárajú svoje prevádzky prvé značky.

 

karimpol v

 

Po necelom roku od slávnostného postavenia prvého stĺpa, ktorým sa oficiálne začali stavebné práce na novom projekte rakúskeho developera Karimpol Group, Squarebizz Bory, dňa 21. júna 2022 spoločnosť slávnostne zahájila prevádzku prvej fázy projektu a zároveň oficiálne spustila výstavbu druhej fázy, ktorá projekt doplní o ďalších 15 000 m2.


Prvú fázu projektu Squarebizz Bory tvoria 3 haly (A,B a E), ktoré kumulatívne ponúkajú 15 000 m2 predajno-skladovacích a výstavných priestorov s kapacitou až 2 000 m2 kancelárií v troch halách. Dokončenie druhej fázy, hál C, D, F a G je naplánované na jar budúceho roka kde už dnes developer hlási viacero pred-zazmluvnených nájomcov.


Flexibilný projekt


Ide o prvý projekt na Slovensku v novom koncepte Work.Shop.Store.. Tento koncept prináša kombináciu moderných a flexibilných predajno-skladovacích a výstavných priestorov, so zameraním na malé a stredne veľké spoločnosti, ktorým chce ponúknuť kvalitné a energeticky úsporné priestory. Projekt ponúka možnosť vyskladať si reprezentatívny, funkčný a moderný priestor na mieru a vďaka svojej polohe v lokalite Bory prináša dobrú dostupnosť a rýchle napojenie do existujúcich dopravných trás B2B či B2C zákazníkov.


„Po dvanástich mesiacoch tvrdej práce máme dnes úspešne spustenú prevádzku prvej fázy projektu, podpísaných viac než desať popredných značiek, ktoré sa rozhodli pre Squarebizz Bory a viac než 80%-tnú obsadenosť prvých 15 000 m2, ktoré sme do Bratislavy priniesli. Popri otváraní prvej fázy zároveň oficiálne spúšťame výstavbu druhej fázy projektu a pracujeme na plánoch expandovania nášho konceptu Work.Shop.Store do regionálnych miest na Slovensku, kde našou prvou zastávkou bude Nitra. Naším dlhodobým cieľom je priniesť sieť Squarebizz riešení pre malé a stredné podniky taktiež do Česka a Poľska, kde je spoločnosť Karimpol Group už dlhšie etablovaná,“ uvádza Edik Plätzer, partner v spoločnosti Karimpol Group. Nemožno zabudnúť ani na materskú krajinu, Rakúsko, kde šesť projektov Squarebizz obdobného typu už dlhodobejšie funguje.


Rozvíjajúca sa lokalita


V rámci projektu Squarebizz Bory spoločnosť pomôže vytvoriť od 300 do 500 nových pracovných miest v danom regióne. Ide o jednu z najrýchlejšie sa rozvíjajúcich oblastí Bratislavy s úspešne fungujúcimi reťazcami ako sú Hornbach, Metro, Siko, Decathlon, Kaufland a rovnako s dynamicky rastúcou rezidenčnou výstavbou v blízkom okolí. S priamym napojením na diaľničný obchvat sú jednotlivé časti Bratislavy dostupné prakticky do niekoľkých minút. V blízkosti sa nachádzajú dve medzinárodné letiská.


„Projekt Squarebizz vnímam priam ako stvorený a projektovaný potrebám podnikateľov, firiem alebo živnostníkov, ktorí hľadajú nové, reprezentatívne a ekologické priestory s modulovateľnou nájomnou plochou, s kanceláriami priamo implementovanými v každej nájomnej jednotke a možnosťou naozaj veľkého showroom-u v lokalite kde je veľký pohyb ľudí. Ľudia sa tu radi zastavia aj keď len prechádzajú okolo a nemusia ísť cielene na okraj mesta do starých skladov,“ hovorí Peter Šmitala, projektový manažér v spoločnosti Karimpol Slovensko. „Aktuálne sa nachádzame vo fáze umiestňovania podpísaných nájomcov do ich nových priestorov, pracujeme na externom brandingu prvej fázy a taktiež na „zelenej“ stránke nášho projektu – výsadbe 6 000 m2 zelených striech na halách A,B a E. Okrem zelene na strechách nezabúdame ani na zeleň v areáli kde v rámci celého projektu Squarebizz Bory bude vysadených 194 listnatých stromov, 153 listnatých kríkov a 10.650 m2 trávnatých plôch,“ dodáva Mário Klas, vedúci správy nehnuteľností v spoločnosti Karimpol Slovensko.


Prvé prevádzky


V súčasnosti už v plnej prevádzke funguje STK - TȔV-SȔD, Kellys Factory Store prevádzkovaný výrobcom bicyklov a elektrobicyklov KELLYS BICYCLES a rovnako jeden z najväčších predajcov fitness vybavenia FITHAM. Do niekoľkých týždňov budú rozbehnuté prevádzky spoločností ExpressTlač, Alpod a pod.. Veľkou zaujímavosťou určite bude aj spoločnosť Virtuplex, ktorá od jesene tohto roku plánuje v Squarebizz-e otvoriť jedno z najväčších štúdií s virtuálnou realitou.

 

Zdroj a foto: Karimpol


PR

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk