V Panattoni Parku Cheb otvorili rozšírené distribučné centrum Tchibo

Dokončením tretej fázy výstavby o ďalších približne 30 tisíc m2 sa hala, ktorá presahuje 100 000 m2, stala najväčšou dokončenou priemyselnou budovou v tomto roku v Českej republike. Tchibo je nájomcom už od prvej fázy výstavby v roku 2016.

 

tchibo sklad 2021

 

Hodnota investície po rozšírení dosiahne takmer 30 miliónov €, prenajímateľná plocha všetkých etáp presiahne 100 000 m2. Samotná hala ponúkne 57 000 paletových miest a 60 000 miest pre kartónové škatule.

 

Hala doposiaľ slúžila výhradne ako B2C centrum pre e-shop Tchibo, po rozšírení a vybavení plánovanými technológiami prevezme budúci rok aj časť B2B logistických procesov týkajúcich sa kamenných obchodov a predajných kútikov Tchibo. Okrem certifikácie hál na vysokej úrovni udržateľnosti zmenila tento rok spoločnosť Tchibo aj spôsob dopravy tovarov do Chebu - namiesto kamiónov využíva až k nemecko-českej hranici vlaky a pomocou kamiónov prepravuje kontajnery len posledných niekoľko kilometrov.


Z distribučného centra v Chebe expeduje Tchibo denne 40 – 60 tisíc zásielok do 7 krajín Európy, po dokončení prestavby a dovybavení modernými technológiami to bude viac ako 100 000 zásielok za deň. Na manipuláciu s týmto objemom tovaru má Tchibo k dispozícii 83 kamiónových brán a 7 drive-in rámp, priestor pre cca 150 výmenných nástavieb, 100 miest pre kamióny a 200 parkovacích plôch pre návštevníkov a zamestnancov.

 

Zdroj a foto: Tchibo

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk