Lidl rozširuje logistické centrum v Seredi

Ekologicky zodpovedný veľkosklad sa rozrastie o štvrtinu svojej pôvodnej plochy. Celková výška investície predstavuje približne 13 miliónov €.

 

logistickelidl2020 v

 

 

„S ohľadom na rastúci záujem zákazníkov o náš sortiment a pokračujúcu expanziu sme sa rozhodli pre rozšírenie Logistického centra v Seredi. V našom koncepte totiž všetok tovar, s výnimkou čerstvého pečiva, prijmeme od dodávateľov vo veľkosklade, odkiaľ putuje do konkrétnej predajne. Vďaka tomuto systému dokážeme lepšie kontrolovať kvalitu a čerstvosť nami ponúkaných tovarov a tiež efektívnejšie a ekologickejšie nastaviť logistiku,“ vysvetlil Matúš Gála, generálny riaditeľ slovenského Lidla Matúš Gála.


Trvanie stavebných prác je plánované na deväť mesiacov. Generálnym dodávateľom stavby je slovenská firma TOPA STAV. Diskont pri výstavbe svojich budov zohľadňuje aj aspekt trvalej udržateľnosti, inak to nie je ani v tomto prípade. Logistické centrum v Seredi sa v roku 2016 stalo prvou budovou, ktorá na území Slovenska získala najvyšší možný stupeň významnej ekologickej certifikácie BREEAM a následne aj národné ocenenie v oblasti udržateľnej výstavby a architektúry – VISIO 2020.


„Pokračujeme v dodržiavaní štandardov BREEAM, ktoré sme splnili pri výstavbe tohto logistického centra pred štyrmi rokmi. Navyše, časť pristavovanej haly bude mať zazelenenú fasádu. Na stavbe sa denne podieľajú desiatky pracovníkov generálneho dodávateľa, ktorý spolupracuje s približne 25 subdodávateľmi,“ povedal Karol Krasowski, konateľ Lidl Slovenská republika zodpovedný za centrálne služby, expanziu a výstavbu.


Lidl vstúpil na slovenský trh v septembri 2004 ako posledná z veľkých obchodných sietí. Aktuálne má na Slovensku tri logistické centrá, okrem Serede aj v Nemšovej a Prešove.


Zdroj a foto: Lidl

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk