Kaufland 450x1010

Kaufland 450x1010

Kaufland

Terno otvorilo nový distribučný sklad

Za uplynulých desať mesiacov sa podarilo spoločnosti Terno real estate expandovať. Vzhľadom na to vznikla potreba navýšenia skladovej kapacity, čo vyústilo do spustenia prevádzky nového logistického centra v Ivanke pri Dunaji.

 terno sklad otvorenie

 


Zväčšenie priestorov skladu zvýši skladovaciu kapacitu o 50 %. Pre predajne Terno a KRAJ to bude znamenať lepšiu dostupnosť tovaru pre zákazníkov. Jeho distribúcia tak bude prebiehať na dennej baze. Celková plocha nového distribučného centra je 5 976 m2, čo predstavuje kapacitu približne 6 000 europaliet. Samozrejmosťou sú kancelárske a úžitkové priestory, ktoré sa rozprestierajú na ploche 456 m2. Ide o takzvaný suchý sklad, kde sú uskladňované prevažne trvanlivé potraviny.


„Expanzia predajní, ich rast a veľkoobchod nám už viac neumožňovali pracovať zo súčasného skladu. Dispozične bol malý. Okrem rýchlejších a kvalitnejších služieb pre zákazníkov sme mysleli aj na našich zamestnancov, ktorým sme chceli poskytnúť vyšší štandard pracovného prostredia,“ vysvetľuje Ľubomír Petrík, riaditeľ centrálnych služieb Terno real estate.

 

 

Týmto krokom sa spoločnosti otvárajú nové možnosti podnikania v maloobchode, veľkoobchode a online. Ďalej plánujú prepojenie suchého skladu a skladu čerstvých potravín, v ktorom sa nachádza tovar ako ovocie, zelenina, mäso, lahôdky a mliečne výrobky.


Z distribučného skladu v logistickom centre v Ivanke pri Dunaji sa zásobujú všetky predajne spoločnosti, teda sieť predajní Terno a KRAJ. „V nových moderných skladových priestoroch sme pripravení zvládnuť nielen organický, ale aj akvizičný rast,“ uviedol Stanislav Čajka, riaditeľ spoločnosti.

 

terno sklad otvorenie 2

Zdroj a foto: TERNO real estate

 

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW