Panattoni pripravuje na Slovensku nové logistické priestory

Slovenský priemysel zažíva v nadväznosti na pandémiu koronavírusu neľahké obdobie. Vďaka záujmu zahraničných investorov sa však už začína, aj napriek opatrnosti pri rozhodovaní o investíciách, blýskať na lepšie časy.

 

panattoni v

 

 

Americký staviteľ priemyselných zón Panattoni oznámil, že pri obci Kútniky v okrese Dunajská Streda, v priestore tzv. zlatého trojuholníka medzi Bratislavou, Viedňou a Budapešťou, plánuje vybudovať novú priemyselnú zónu. Zámer prechádza procesom posudzovania vplyvov na životné prostredie EIA. Po minuloročnom otvorení prvého industriálneho parku pri košickom letisku ide už o druhý projekt tejto spoločnosti na Slovensku.


Nový projekt Panattoni Park Dunajská Streda má rozlohu 286 263 m2. Ponúkne logistické možnosti nielen v lokálnom priestore, ale hlavne v širšom meradle medzi Slovenskom, Rakúskom a Maďarskom. Areál bude dobre dostupný z rýchlostnej komunikácie R7 s napojením na diaľnice D1 a D4. Po dokončení výstavby dopravnej infraštruktúry bude lokalita napojená diaľnicou až do Viedne.


„Priekopnícky úspech v Panattoni Parku Košice Airport nám potvrdil, že Slovensko je pripravené na rozvoj a disponuje aj pomerne priateľským podnikateľským prostredím. Ako často sa vám stane, že meno prvého nájomcu môžete oznámiť už pri slávnostnom zahájení výstavby novej priemyselnej zóny?“ hovorí Pavel Sovička, generálny riaditeľ Panattoni pre ČR a Slovensko.


Prvý projekt Panattoni na Slovensku Panattoni Park Košice Airport ponúkol v minulom roku na ploche takmer 8 hektárov moderné výrobné a skladovacie priestory s ideálnou polohou neďaleko Letiska Košice a priamym napojením na diaľnicu D1. Prvým nájomcom sa stal najväčší distribútor tabakových výrobkov na Slovensku GGT. Aktuálne sa zoznam nájomcov rozšíril o spoločnosti Faurecia a XXXLutz. Druhá hala je aktuálne v prípravnej fáze výstavby.


Panattoni Development Company má v Severnej Amerike a Európe 21 pobočiek. Od zahájenia činnosti v strednej Európe v roku 2005 spoločnosť dokončila spolu vyše 10 miliónov m2 moderných priemyselných priestorov v Poľsku, Českej republike, na Slovensku, v Nemecku a Veľkej Británii.


Ponúka priemyselné, skladové i kancelárske plochy, špecializuje sa na stavby na kľúč (BTS build-to-suit), ktoré presne zodpovedajú požiadavkám jednotlivých klientov. V súčasnosti je v procese výstavby cez 1,7 miliónov m2 priemyselných plôch. Medzi kľúčových klientov patria spoločnosti ako Amazon, Coty Cosmetics, DSV, H&M, Intermarché, Leroy Merlin, ND Logistics, Still, Schenker, Selgros a Tesco.


Zdroj a foto: Panattoni

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk