Logistický park v Senci posilňuje postavenie P3 na Slovensku

P3 Logistic Parks pokračuje v rozširovaní svojho portfólia logistických nehnuteľností na Slovensku o park v Senci. S počtom šesť parkov s rozlohou 433 tisíc m2 sa tak stáva dôležitým developerom a správcom priemyselných a logistických nehnuteľností na Slovensku.

  

log park v

 


Začiatkom tohto roka oznámil GIC, singapurský štátny majetkový fond, akvizíciu paneurópskeho portfólia logistických nehnuteľností Maximus . Súčasťou akvizície je aj park a skladové nehnuteľnosti v Senci, ktoré prechádzajú do správy slovenského P3.


„Získaný park v Senci výborne zapadá do našich dlhodobých cieľov expandovať a pôsobiť v strategických lokalitách napojených na diaľničnú sieť na Slovensku a okolité krajiny V4 a CEE,“ hovorí Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks na Slovensku a dodáva: „Zároveň sme touto akvizíciou naplnili naše ambície posilniť trhovú pozíciu a stať sa lídrom na trhu logistických a priemyselných nehnuteľností na Slovensku.“


Park P3 Senec má celkovú rozlohu 107 500 m2 v troch halách kategória A a ideálnu lokalitu na diaľnici D1 s napojením na stred, sever a východ Slovenska.


„Senec je tzv. logistický hot spot Slovenska a náš nový park v tejto oblasti významne dopĺňa a rozširuje silnú kompetenciu P3 v kľúčovom regióne Slovenska. Aj vďaka parku v Senci prináša P3 diverzifikáciu lokalít pre svojich klientov a to prostredníctvom štyroch P3 parkov strategicky rozmiestnených v okolí Bratislavy - a to v Lozorne na D2, v parku pri bratislavskom letisku s okamžitým napojením na realizujúci sa diaľničný obchvat D4R7 a parkom v rakúskom Bruck an der Leitha, hneď za slovenskými hranicami v diaľničnom napojení na letisko Schwechat a Viedeň, ako aj na Maďarsko, Slovinsko a Česko,“ spresňuje atraktívne rozloženie portfólia P3 parkov v regióne P. Jánoši.


P3 park v Senci patrí k najstarším logistickým parkom na Slovensku, aj preto bude prechádzať postupnou modernizáciou, technologickými a energeticky efektívnymi vylepšeniami, aby sa čo najviac prispôsobil trvalo udržateľným kritériám parkov v správe P3. Vďaka charakteru a polohe parku je ideálny pre klientov z oblasti distribúcie, maloobchodu a e-commerce.


„Aktuálnymi nájomcami v Senci sú známe značky ako Coca-Cola, DSN, DSV, Nagel, Samsung SCM či Takko Fashion,“ informuje P. Jánoši a dodáva: „V tejto vyhľadávanej lokalite máme k dispozícii ešte vyše 6 000 m2 skladových priestorov k okamžitému prenájmu.“


V minulom a tomto roku P3 Logistic Parks intenzívne investuje do výstavby nových parkov pri bratislavskom letisku a v Košiciach, ako aj do rozširovania existujúcich parkov v Lozorne a Žiline. Celkovo tak ponúka P3 na Slovensku šesť, s cezhraničným parkom v Bruck an der Leitha, sedem logických a priemyselných lokalít s nehnuteľnosťami o rozlohe 470 tisíc m2, budovami najvyššej A kategórie, ktoré spĺňajú prísne environmentálne kritériá.

 

 

Zdroj a foto: P3 Logistic Parks

 

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk