Motoristi ocenia na čerpačkách aj čerstvé potraviny

Takmer 9 z 10 našincov považuje koncept predaja potravín na čerpacej stanici za výhodný. Najviac by ho využili cestou do práce a z nej, vo večerných a nočných hodinách, keď sú už ostatné predajne zatvorené a, samozrejme, počas štátnych sviatkov či dní pracovného pokoja.

 

cs omv rovinka interier v

 

Z aprílového prieskumu agentúry 2museAž ďalej vyplynulo, že na nákup by čerpaciu stanicu s potravinami, napríklad počas štátnych sviatkov, využilo až 60 % Slovákov. Až 35% ľudí by navštívilo tieto miesta za účelom nevyhnutného nákupu potravín, pre 30% je táto forma zaobstarania potravín výhodnejšia kvôli tomu, že nechcú stráviť príliš veľa času nakupovaním v bežnej maloobchodnej sieti, 24% Slovákov by ho využilo pri potrebe rýchleho nákupu k večernému posedeniu s kamarátmi, 23% opýtaných zasa uviedlo čerpaciu stanicu ako ideálne miesto na nákup počas cesty domov z dovolenky, služobnej cesty či letiska, no a 21% by ocenilo prednosti takéhoto nákupného miesta v rámci cesty domov z práce.


Obľúbené produkty


Čo je pre nakupujúcich slovenských zákazníkov na čerpacích staniciach pri výbere potravín dôležité? Až 95 % Slovákov sa v tomto prieskume vyjadrilo, že najdôležitejším kritériom, ktoré by mal koncept čerpacej stanice s potravinami rozhodne spĺňať je čerstvosť ponuky. Pokiaľ ide o konkrétne potravinové produkty, ktoré nesmú chýbať, nakupujúci by preferovali chrumkavé pečivo, širší výber trvanlivých výrobkov, čerstvé ovocie, mliečne výrobky, čerstvú zeleninu a tiež ponuku rôznych druhov mias a mäsových výrobkov.


Rýchly nákup


Najväčším benefitom pre širšiu skupinu spotrebiteľov (až 77 %) je pri prepojení tankovania s nákupom potravín praktické ušetrenie času. Prieskum 2 muse tiež odhalil, že 41% populácie uprednostňuje na nákup potravín menšie predajne potravín pred supermarketmi, z čoho pre 31% ľudí sú hlavným dôvodom menšie rady na zaplatenie nákupu.


Poznámka: Prieskum Potraviny na čerpacích staniciach realizovala agentúra 2muse na reprezentatívnej vzorke 605 respondentov v období od 14. 4. do 17. 4. 2023.


redakcia
Zdroj: 2 muse, Billa


Ilustračné foto: OMV

 

Video

Aký bol Retail Summit 2022

Retail Podcast

Marian Milec: Záujem o rastlinné potraviny rastie

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk