365.labb otvára inovačné centrum

Komunitno-coworkingový projekt 365 banky, ktorý funguje v Banskej Bystrici, poskytuje svoje zázemie viacerým organizáciám. Najnovším prírastkom je inovačné centrum moderných technológií.

 

inolabb v

 

V rámci tohto priestoru si môžu študenti, startupy, ale aj verejnosť vyrobiť prototypy svojich projektov, zúčastniť sa na workshopoch a prepojiť tak svoje teoretické poznatky s praxou.

 

„V 365.labbe prepájame miestne komunity a vytvárame im potrebné zázemie na ich fungovanie, rozvoj a spájanie know-how. Združujeme tu viaceré organizácie, startupy, influencerov, kreatívcov, umelcov, ale aj ďalších podnikavcov,” hovorí Kristína Katreniaková, community manager v 365.labb.


V historickej budove 365.labbu fungujúcej na princípe zero waste, 365.bank podporuje a združuje viaceré lokálne projekty. Jeho stáli členovia využívajú celé zázemie Labbu zadarmo a „platia“ len svojím know-how. Vytvárajú obsah, organizujú rôzne podujatia, diskusie a workshopy. Zastúpenie tu majú hlavne ekologické, startupové, technologické či umelecké témy. Vďaka projektom, ako je Innolabb, sa napríklad podarilo vytvoriť aj ochranné bezpečnostné štíty, ktoré putovali zdravotníkom.


„Všetkých, ktorí k nám prídu, chceme zbaviť predsudkov a strachu, lebo sme presvedčení o tom, že každý z nás je schopný tvoriť. Chceme, aby ľudia spolu s nami skúšali, experimentovali, nebáli sa a využívali svoj potenciál. Chceme byť čo najviac otvoreným miestom pre všetkých, podporovať inovácie a tvorivosť. Malými krokmi aj v takom malom meste, ako je Banská Bystrica, resp. v Banskobystrickom kraji, môžu vzniknúť veľké nápady. O tom sme presvedčení!“ hovorí Veronika Klesniaková, koordinátorka v Innolabbe.


Innolabb poskytuje študentom, verejnosti, ale aj spoločnostiam potrebné zázemie na návrh a výrobu jednoduchých i pokročilých prototypov, ako aj potrebné softvérové vybavenie na prácu s grafikou a programovanie. Súčasťou aktivít je aj mentoring, rozvoj soft skills a technicky zamerané workshopy. Jeho cieľom je podporovať vedomosti a zručnosti a zabezpečiť prístup k novým technológiám.

 

Zdroj a FOTO: 365 bank

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk