Ako si zariadiť výklad svojpomocne?

S touto otázkou sa stretávajú mnohí obchodníci bežne avšak nie vždy nájdu ideálne riešenie. Aké máte možnosti? Pozrite si niekoľko inšpiratívnych tipov.

 

vyklad uvod v

 

Zariadiť výklad tak, aby dokonale spĺňal svoj účel nie je jednoduché. Už len prítomnosť dekorácií vo výklade je veľmi podceňovaná a takisto aj ich vplyv na okoloidúcich.


Dôležité je si uvedomiť, že na zaujatie zákazníka máte len 3 sekundy. Pokiaľ sa zákazník za výkladom otočí, musí v ňom nájsť to, čo chcete aby v ňom našiel. Rozhodnite sa, čo všetko chcete prostredníctvom výkladov odkomunikovať. V tejto súvislosti je vhodné mať jasnú predstavu či priestor výkladu využijete len na prezentáciu výrobkov a noviniek alebo prostredníctvom dekorácií budete komunikovať hlbšiu myšlienku – firemné posolstvo alebo začlenenie k niektorému silnému trendu.

 

Nevyhnutná obmena


Výklady je potrebné pravidelne obmieňať, aj to je základ úspechu. V závislosti od druhu prezentovaného tovaru môže byť časový interval obmeny rôzny. Konkrétnym impulzom na zmenu môžu byť jednotlivé ročné obdobia alebo aj vopred dohodnutá a nastavená stratégia – čo všetko chcete vo výklade v rámci daného roka prezentovať. A tu sa hneď aj naskytá otázka, koľko do výkladu investovať. Čo je primerané a optimálne. Čo je naopak už zbytočné..

 


Návrh celkovej koncepcie výkladu si môžeme pripraviť sami alebo oslovíte skúseného špecialistu – dizajnéra. Druhá možnosť zaručuje viac menej profesionálny výsledok, avšak bude finančne nákladnejšia.

 

Pokiaľ sa rozhodnete pre vlastný návrh výkladu, nemusíte si vystačiť len s tým, čo máte práve k dispozícii. Zaobstarať si ale dnes už celkom jednoducho môžete ďalšie praktické pomôcky - rôzne stojany, opierky, podstavce, rámy, závesné systémy, podsvietené rámy, obrazovky a pod.. Mimochodom najmä interaktívny výklad zaujme vždy, vyplatí sa preto uvažovať aj týmto smerom.

 

A tu sú už niektoré námety ako zariadiť výklad pomocou štandardne dostupného vybavenia a dekorácií..

 

Prezentačný systém EasyCubes


https://www.vkf-renzel.cz/dekorace-vyloh/
https://www.vkf-renzel.cz/prezentacni-system-easy-cubes/

 

vkf easycubes

 

Systém, s ktorým si vystačíte niekoľko mesiacov. Umožňuje to jeho variabilita. Každá zmena pritom môže byt úplne iná. Plastové kocky sa dajú rôzne skladať a kombinovať, navyše máte aj skvelú príležitosť podlepovať ich rôznymi motívmi podľa zváženia. Môžete im dokonca meniť farbu. Napríklad v závislosti od konkrétnej sezóny – inak v zime, inak v lete... Kocky sa dajú doplniť priehľadnými akrylátovými krytmi, ktoré zároveň vytvoria peknú vitrínu. Pozadie môže tvoriť závesný plagát alebo banner umiestnený v bannerovom stojane.

 

Jednotlivé prvky sa zároveň dajú atraktívne nasvietiť. Aranžmán môžu dotvoriť akrylátové stojančeky a podstavce, ktoré sa dajú umiestniť na kocky alebo aj samostatne vedľa nich.


https://www.vkf-renzel.cz/operky-na-zbozi/

 

Kompozícia EasyCubes ponúka obchodníkom široké spektrum využitia – najvhodnejšia je na drobnejšie tovary, ktoré potrebujete umiestniť do rôznych výšok Uplatní sa pri rôznych sortimentoch - foto/video, drogéria/kozmetika, obuv, kníhy a pod..

 

Samostatné kocky EasyCubes môžu slúžiť aj ako podstavce pod figuríny s doplnkami. Vhodné sú aj pre predajne s elektrospotrebičmi, kocky sa vyznačujú vysokou nosnosťou.

 

Systém magnetických LED-rámov do výkladov

 

https://www.vkf-renzel.cz/svetelne-magneticke-led-ramy/

 

vkf magneticke led ramy

 

Svietiaci výklad zaujme rozhodne najviac. Systém magnetických svetelných rámov je možné do výkladu umiestniť tak, ako sami navrhnete. Dá sa umiestniť viac držiakov vedľa seba a tie osadiť magnetickými svetelnými rámami v kombináciách podľa vašich predstáv. Do rámov sa vkladajú plagátiky, ktoré môžete podľa zváženia obmieňať.


Svietiaci výklad sa uplatní tam, kde chcete, aby sa ľudia zastavili aj za šera a večer.

 

Závesné lankové systémy


https://www.vkf-renzel.cz/zavesne-systemy/

 

vkf lankove systemy

 

Prečo by ste sa mali v priestore výkladu obmedzovať len podlahovou plochou? S využitím závesných lankových systémov využijete aj rôzne plagáty a iné dekorácie.

 

Na výber máte dve možnosti. Buď tieto systémy vytvoria zaujímavé pozadie alebo sa stanú dominantným prvkom daného výkladu.

 

Lankové systémy ponúkajú rozmanité možnosti upevnenia – s ich pomocou si do priestoru už od stropu pohodlne a rýchlo zavesíte rám s plagátikom. Iným riešením je ich upevnenie do podlahy a do rôznych výšok následne môžete pripevniť všetko to, čo potrebujete. Výhoda lankových systémov spočíva v ich variabilite a zároveň v atraktívnom dizajne.

 

Figuríny do výkladov

 

https://www.vkf-renzel.cz/figuriny-do-vyloh/

 

vkf figuriny2

 

Predajne s módou využijú vo svojich výkladoch aj figuríny, ktoré v priebehu posledných rokov prešli mnohými zásadnými vývojovými zmenami. Zaobstarať si dnes už môžete pohybujúce sa figuríny alebo figuríny s originálnymi až netredičnými doplnkami. S prezentačnými figurínami dokážete flexibilne zariaďovať výklad, presne podľa vášho zamerania a smerovania. Či už sa figuríny budú objímať alebo pôsobiť extravagantne, vždy vnášajú do prezentácie výkladov dynamiku, život a pomerne silný náboj. Netreba sa s nimi obávať pracovať.

 

Zdroj a foto: VKF Renzel

 

PR

 

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk