IKEA otvorí výdajné miesto pre zákazníkov v Nitrianskom kraji

Zaradí ho k výdajným miestam, ktoré ku koncu roku 2020 otvorila v Banskej Bystrici a Žiline. Čo ďalšie pribudne?

 

ikea 2021


Napriek mnohým výzvam si IKEA Slovensko vo finančnom roku 2020* udržala stabilný hospodársky výsledok. Utŕžila 114,7 miliónov €, čo je v medziročnom porovnaní o 2% menej. Obchodný dom v Bratislave navštívilo 2 374 243 ľudí a 1 304 270 si aj nakúpilo. Reštauráciu IKEA navštívilo 1 205 851 ľudí. Pre zaujímavosť, vo finančnom roku 2020 sa predalo 9 392 sedačiek, čo je asi 26 pohoviek denne a 7337 kuchýň.


Finančný rok 2020 poznamenala pandémia koronavírusu a s ním spojené zatvorenie obchodného domu IKEA Bratislava na 50 dní. „Tento rok nebol ľahký pre nikoho. Doteraz sme nikdy podobnú situáciu nezažili. Napriek mnohým komplikáciám som veľmi hrdá na našich zamestnancov i zákazníkov, ktorí si s nami touto cestou prešli a zachovali nám priazeň,“ povedala Mounia El Hilali, generálna riaditeľka IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko. „V čase, keď bol náš obchodný dom v Bratislave zatvorený, náš online predaj rýchlo rástol a v porovnaní s predchádzajúcim rokom vzrástol viac ako dvojnásobne. Aby boli v tomto období výrobky IKEA pre našich zákazníkov dostupnejšie, predstavili sme nové možnosti doručenia a vyzdvihnutia,“ pokračuje v zamyslení sa nad minulým fiškálnym rokom Mounia.

 

Konkrétne podiel online predaja na tržbách predstavoval +14,2% a priemerná online objednávka mala hodnotu 237€. Zároveň narástol v uvedenom finančnom roku aj počet zamestnancov a to o 515 ľudí (ide o nárast na úrovni +15%).


Bližšie k zákazníkom


Pretože dopyt po online nakupovaní neustále rastie, IKEA plánuje investovať až 23 miliónov € na uľahčenie nákupu svojim zákazníkom. Posilnená bude najmä efektívnejšia logistika a navýšenie kapacít online objednávok, ale aj otvorenie nitrianskeho výdajného miesta.


,,V januári 2020 otvorila IKEA prvý dočasný Pop-up store v Košiciach, ktorý si zákazníci obľúbili a tak Košičania môžu naďalej využiť konzultácie s IKEA odborníkmi na vybavenie domácnosti, konzultovať a plánovať svoje vysnívané domovy, nechať si objednať celé svoje riešenia a doručiť ich preferovaným spôsobom do výdajného miesta v Košiciach, alebo priamo domov,“ povedala Lucia Klečková, riaditeľka obchodného domu IKEA Bratislava.


Dôraz na udržateľnosť


V rámci dlhodobej vízie „Dobré pre ľudí a planétu“ IKEA spustí tento rok nové služby s dôrazom na udržateľnosť. ,,Naši zákazníci sa zaujímajú o udržateľné riešenia a výrobky pre domácnosť vo väčšej miere. Zároveň vnímame, že pandémia koronavírusu ovplyvňuje aj to ako ľudia míňajú financie. Rastie ich záujem o to, aby nábytok vydržal čo najdlhšie,“ vysvetľuje Eva Malá Beluská, manažérka pre rozvoj podnikania a transformáciu. ,,IKEA uvedie nový koncept Circular Hub (Centrum pre cirkularitu) - miesto, ktoré dá druhú šancu starším kusom nábytku a jeho predaju za nižšiu cenu, ale zároveň zákazníkom ponúkne prístup k náradiu, náhradným dielom a znalostiam ako sa starať o ich nábytok.” Circular Hub sa v obchodnom dome IKEA Bratislava otvorí v priebehu roka 2021.


IKEA investuje na Slovensku v nasledujúcich troch rokoch 2 milióny € do udržateľných riešení, ktoré majú pozitívny vplyv na našu planétu. Príkladom sú fotovoltaické panely, alebo moderné systémy HVAC, ktoré šetria energiu a znižujú emisie CO2.

 

Poznámka: 
* Fiškálny rok začína 1. 9. 2019 a končí 31. 8. 2020.

 

redakcia
Zdroj a foto: IKEA

 

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk