Chovatelia domácich zvierat míňajú ďalej. Ako si ich získať?

Návod na to poskytne aj blížiaca sa odborná konferencia Friends of Pets, ktorú organizuje spoločnosť Blue Events 17.9.2020 v Prahe. Odborný portál RETAIL magazin.sk je jedným z mediálnych partnerov tohto podujatia.

 

friends of pets v

 

Odborové stretnutie Friends of Pets 2020 prebehne v priestoroch pražského KC City. Zameria sa na dynamicky sa vyvíjajúci segment krmív a potrieb pre domácich miláčikov.


Aj v súčasnej, mimoriadne zložitej dobe, ktorou prechádzame, potvrdzuje tento trh svoj rastový potenciál. Konferencia prinesie niekoľko vystúpení domácich aj zahraničných rečníkov a platformu pre odbornú diskusiu.


Predovšetkým v posledných rokoch výrobcovia aj predajcovia reagovali na zvyšujúcu sa kúpnu silu aj nároky zákazníkov a rozširovali ponuku prémiových produktov a ďalších služieb s pridanou hodnotou (veterinárne poradenstvo, zvieracia kozmetika a napríklad aj zvieracia psychológia). Okruhu tém, ktoré súvisia s výživou a starostlivosťou o domácich mazlíčkov, sa venuje hneď niekoľko vystúpení.


To, aké sú trendy v starostlivosti o psov a mačky, nielen v Európe ale aj USA popíše Wim Petermans zo spoločnosti Wellpet. Patrícia Heydtmann zo spoločnosti Partner in Pet Foods bude hovoriť o posilňovaní imunity psov a MVDr. Petra Miklišová sa zameria na výživu kastrovaných mačiek.


Ďalšie vystúpenia sa zamerajú na vývoj trhu a jednotlivé predajné kanály. Markéta Rybářová zo spoločnosti Dataweps zhrnie dopady pandémie koronavírusu na tento segment trhu. Timo Pärssinen z Prima Pet Premium predstaví prípadovú štúdiu o úspešnom predaji prémiových produktov v hypermarketoch. Štěpánka Vítová zo spoločnosti Mall Group sa zameria na predaj PET sortimentu v online prostredí. Ako nastaviť správnu cenu poradí Michal Havlíček zo spoločnosti Yieldigo. Spestrením podujatia bude rozhovor s Filipom Rožkem, autorom knihy Gump-Pes, ktorý ma naučil žiť. V poobedňajších hodinách prebehnú dve panelové diskusie zamerané na úlohu a vývoj veľkých formátov a malých špecializovaných predajní.


Aký je najlepší PET SHOP roku?


Súčasťou programu konferencie bude vyhlásenie druhého ročníka súťaže PET SHOP ROKU, ktorá má za cieľ prispieť ku kultivácii trhu a podporiť úlohu malých nezávislých predajní. Do súťaže sa zapojili desiatky predajní z rôznych regiónov Českej republiky. Finalisti získajú certifikát potvrdzujúci štandard kvalitnej obsluhy zákazníkov a 3 najlepší zástupcovia získajú titul PET SHOP roku a hodnotné ceny od partnerov súťaže. O svoje skúsenosti s prevádzkovaním nezávislej predajne sa podelia taktiež manželia Jindrovi, majitelia predajne Zooshop z Českého Krumlova, ktorá zvíťazila v prvom ročníku súťaže.


Všetko pre bezpečnosť 


Ako už býva na konferenciách usporadúvaných Blue Events zvykom, okrem prednášok a diskusií sa návštevníci môžu tešiť na priateľskú atmosféru, výborný catering a široké možnosti pre osobný networking. Organizátori dbajú na to, aby zabezpečili príjemné a bezpečné prostredie pre stretávania. Pri organizácii konferencií sa riadia NOCOVID pravidlami vydanými ČEA. Vyberajú konferenčné miestnosti s veľkou kapacitou, kde účastníkom poskytnú dostatočný osobný priestor. Pre každého bude k dispozícii flaštička dezinfekcie na ruky a náhradné rúško. Rovnako aj catering dbá na maximálnu bezpečnosť a dodržiavanie hygienických doporučení, jedlo si ľudia môžu pohodlne zjesť aj na svojich miestach v sále.

 


Základné údaje o konferencii Friends of Pets 2020


- Konferenciu Friends of Pets pripravuje spoločnosť Blue Events.


- Súťaž PET SHOP ROKU usporadúva spoločnosť Blue Events v spolupráci s Pet Média s podporou partnerov súťaže Partner in Pet Food, Pet Center, Purina, Fitmin a Brit.


- Konferencia Friends of Pets sa koná vďaka spolupráci so spoločnosťou Pet Centre ako odborným garantom a podpore komerčných partnerov. Hlavnými partnermi sú Partner in Pet Food, Polaris, Brit, Purina, Kofola a Albarelo.

 

 

Zdroj a foto: Blue Events

Video

V boji proti vírusom je úspešný UV ROBOT

Podcast

Ako najlepšie zužitkovať obmedzenie maloobchodných a distribučných spoločností?
zuzitkovat obmedzenie maloobchodnych spolocnosti retailmagazin podcast


PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW