Ako by mala vyzerať moderná kancelária?

Na pracovný výkon aj celkovú spokojnosť zamestnancov majú významný vplyv nielen vzťahy na pracovisku, ale i samotné prostredie kancelárie. Ako vytvoriť moderné kancelárske priestory? Prinášame vám niekoľko tipov, ktoré pomôžu pobyt v práci zatraktívniť. 

 

volne kancelarie 1

 

 

Vizualizácia novej kancelárie


Skôr, ako sa pustíte do prerábky kancelárskych priestorov na moderné pracovné prostredie, nechajte si vytvoriť vizualizáciu. Skúsení architekti vám pomôžu navrhnúť moderný a funkčný kancelársky priestor. Nezáleží na tom, či vlastníte kanceláriu na prenájom alebo máte priestor, ktorý využívate priamo vy. Inšpirujte sa našimi tipmi a vytvorte unikátne miesto, kde bude radosť pracovať.

 

volne kancelarie 2

Máte voľnú kanceláriu na prenájom? Zmodernizovaním zvýšite jej atraktivitu na realitnom trhu.

 

 

Jedno poschodie, štyri zóny


Ergonomická stolička a stôl už dávno nie sú postačujúcim zariadením kancelárie. Aby ste zatraktívnili prostredie, v ktorom ľudia trávia veľkú časť dňa, rozdeľte priestor na 3 pracovné a 1 oddychovú zónu:


Bežná pracovná zóna predstavuje hlavný priestor, v ktorom sa zamestnanci prepájajú a spolupracujú na spoločných projektoch. Niektoré stoly môžete nechať pri sebe, iné oddeliť paravanom. Čoraz viac obľúbené je aj umiestnenie niekoľkých pracovných stolov, pri ktorých sa práca vykonáva v stoji alebo prvkov na cvičenie s vlastnou váhou.


Meetingová zóna je tvorená rôzne veľkými miestnosťami určenými na obchodné a pracovné stretnutia alebo rozhovory s vašimi zamestnanci, pri ktorých sa vyžaduje súkromie. Počet takýchto miestností sa odvíja od zamerania spoločnosti.

 

volne kancelarie 3

Ešte nemáte tú pravú? Kliknite na volnekancelarie.sk a vyberte si zo širokej ponuky moderných kancelárskych priestorov v tých najlepších lokalitách.

 

Tichá zóna predstavuje pracovné miesta určené pre ničím nerušenú prácu. Niektoré typy činností si jednoducho vyžadujú priestor, v ktorom sa nerozpráva ani netelefonuje. Ľudia sa tu môžu plne sústrediť na prácu.

 

Oddychová zóna je rovnako dôležitá ako pracovné zóny. Kedysi ju predstavovala len kuchynka, v moderných priestoroch odporúčame vytvoriť rôzne druhy priestorov na oddych, napr. priestor na čítanie, miestnosť na aktívny oddych, zelenú terasu či kaviareň.

 

volne kancelarie 4

Plánujete prerábku kancelárií? Spýtajte sa vašich zamestnancov, čo by ocenili. Otvorené priestory alebo menšie bloky? Viac rastlín? Oddychové zóny na každom poschodí alebo väčšiu centrálnu? Ak budú kancelárie vyhovovať vašim zamestnancom, získate dvakrát.

 

 

Zdravá klíma v kancelárii


Kvalita pracovného prostredia sa odvíja od viacerých faktorov. Moderné kancelárie by mali byť dostatočne svetlé. Ak máte v priestoroch menej denného svetla, maximalizujte jeho využitie pomocou sklenených stien a doplňte ho kvalitným LED osvetlením s možnosťou nastavenia intenzity svietenia.

 

K dobrej klíme na pracovisku prispieva aj kvalitná vzduchotechnika s filtračným systémom a rozmiestnenie zelených rastlín.

 

volne kancelarie 5

 

Nové a moderné priestory pre vašu spoločnosť nájdete na www.volnekancelarie.sk.

 

Zdroj: www.volnekancelarie.sk

Foto: Freepik

 

PR

Video

Atmosféra Retail Summitu 2023

Retail Podcast

Tomáš Török, BizBuilders: Čo musí urobiť online obchodník pre svoj rast?
Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk