Investícia do budúcnosti. Recyklomaty pomôžu obchodom aj zákazníkom

Investícia, ktorá sa obchodníkom oplatí. Takto charakterizujú experti z oblasti recyklácie automaty na zálohovanie jednorazových obalov. Presne také budú už čoskoro fungovať aj v predajniach na Slovensku.

 recyklomaty

 

Obchodníci musia byť pri výbere systému zálohovania ostražití. Podstatné je, aby bol celý proces recyklácie PET fliaš a plechoviek efektívny, praktický a jednoduchý pre zamestnancov predajní, a najmä pre zákazníkov.


Maloobchodné prevádzky, ktoré majú nad 300 m2, budú musieť od 1.1.2022 zálohovať prázdne obaly. Slúžia na to recyklačné automaty, ktoré si obchodníci môžu už teraz zaobstarať. Prevádzky, v ktorých recyklomaty nainštalované nebudú, musia zber a spracovávanie jednorazových obalov vykonávať manuálne.


Recyklomaty sa postarajú o celý proces


„Pre obchody je ručný zber obalov nepraktický a neefektívny. Takýto spôsob zaberá zamestnancom veľa času a zákazníci musia obaly odovzdávať priamo pri pokladniciach,“ uvádza Roman Postl, konateľ spoločnosti TOMRA Collection Slovakia.


Práve TOMRA sa v spolupráci s rôznymi obchodníkmi zo slovenského trhu pripravuje na spustenie zálohovania. Recyklomaty tejto spoločnosti sú známe po celom svete, nájdeme ich približne 80 000 v 40 krajinách. Roky skúsenosti, ktoré experti tohto globálneho lídra v oblasti recyklovania a zálohovania nazbierali, ukazujú priame výhody investície do systému recyklačných automatov.

 

„Vďaka zhromažďovaniu obalov na jednom mieste sa šetrí predajný priestor obchodu, jednotlivé úlohy sú automatizované a tým sa šetrí pracovná sila. Zároveň je aj vrátenie zálohy zákazníkovi, vďaka automatu, bezchybné,“ vysvetľuje R. Postl.


Recyklomaty okrem toho disponujú viacerými užitočnými vlastnosťami. Prijímajú, rozpoznávajú, triedia, znehodnocujú, skladujú a navyše reportujú a zúčtujú vrátenie zálohy. Zároveň zabezpečujú v reálnom čase pravidelné užitočné analýzy. TOMRA zároveň garantuje preventívny servis aj odbornú podporu.

 

recyklomaty TOMRA


Výhoda oproti konkurencii


„Máme vyškolených technických pracovníkov, ktorí sa budú o recyklomaty starať priamo v predajni. Zároveň sú schopní na diaľku alebo priamo v predajniach poskytovať obchodníkom podporu prakticky kedykoľvek,“ dopĺňa Juraj Otta, komerčný riaditeľ TOMRA.


Recyklomaty samozrejme znamenajú pre obchodníka počiatočnú investíciu v podobe nákupu strojov a celého systému. Okrem okamžitých výhod sa však tieto peňažné vklady vrátia aj z dlhodobého hľadiska.

 

Dlhodobé skúsenosti zo zahraničia totiž ukazujú aj ďalšie pozitíva spoľahlivých automatov. Napríklad v krajinách Škandinávie sa až takmer 79 % zákazníkov rozhodne vrátené zálohy minúť opäť v predajniach s potravinami. Zároveň sa takmer 44 % zákazníkov vracia do tých obchodov, ktoré ponúkajú najlepšiu skúsenosť so zálohovaním.


„Okrem čistoty priestoru rozhodujú podľa našich analýz aj rýchle a dobre fungujúce recyklomaty, vďaka ktorým je pre ľudí zálohovanie zároveň zážitok. Recyklomaty tak dávajú obchodníkom výhodu oproti konkurencii,“ upozorňuje R. Postl.

 

 

Prečo si vybrať recyklomaty od TOMRA?

 

  • Dodáva osvedčenú technológiu s integrovanou inováciou
  • Vytvára pre spotrebiteľov skvelý zážitok v spojení s recykláciou
  • Poskytuje flexibilné možnosti vlastníctva
  • Zabezpečuje pre obchody efektívnosť a jednoduchosť

 

 

Zdroj a foto: TOMRA


PR

 

Video

Vitajte vo svete MINIT... robíme Váš deň krajším

Retail Podcast

Category Management: Čo vás čaká pred implementáciou?

Otvoriť na novej karte

RETAIL SLOVNÍK

 NOVINKA 

retail slovnik bannerLexikón najpoužívanejších odborných pojmov a skratiek v oblasti retailu

PARTNERSKÉ MÉDIÁ

 

Retail News CZ

 

Packaging Herald

banner KW

 

www.zahradnymagazin.sk